Visi, kuriems teko susidurti su hemorojumi, žino, kaip ši liga gali apsunkinti kasdienybę. Be kankinančio skausmo ir diskomforto, hemorojus gali sukelti ir psichologinių problemų, kurias kartais sunkiau įveikti nei išgydyti patį hemorojų. Deja hemorojaus operacija daugeliui pacientų vis dar atrodo bauginančiai. Ar šios procedūros tikrai verta bijoti ir kaip jį atliekama?
Hemorojus gali sukelti daugybę problemų
Hemoroidiniai mazgai gali susidaryti įvairaus amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo lyties. Dažnai su šia problema moterys susiduria po gimdymo, o vyrams hemorojaus rizika išauga dėl žalingų įpročių. Hemorojus dažniausiai pasireiškia skausmu, deginimo ir diegimo pojūčiu, kraujavimu iš išangės. Visi šie simptomai yra nemalonūs, tačiau tai ne baisiausia, hemorojaus pasekmė.
Jei manote, kad hemorojaus operacija jums nereikalinga, pagalvokite dar kartą, nes negydomas hemorojus vystysis toliau. Esant rimtai būklei susiduriama su dažnu kraujavimu, o tai gali sukelti įvairių psichologinių problemų, pavyzdžiui, tuštinimosi baimę, užsisklendimą savyje, pasitikėjimo savimi mažėjimą ir kt. Ilgainiui dėl hemorojaus keliamo diskomforto pacientai atsisako kelionių, sporto, mėgstamos veiklos – tai blogina gyvenimo kokybę.
Hemorojaus kraujavimas taip pat gali užmaskuoti kitų ligų simptomus ir jos ilgiau liks nepastebėtos. Verta žinoti, kad kraujavimas iš išangės gali būti ne hemorojaus, bet ir kitų rimtų sveikatos problemų simptomas.
Hemorojaus operacija – ne tokia sudėtinga, kaip galvojote
Daugelį pacientų hemorojaus operacija gąsdina dėl skausmo, tačiau šiuolaikinė medicina siūlo itin tikslias operacijas lazeriu. Jų metu nėra pažeidžiami nei aplinkiniai audiniai ar tiesiosios žarnos gleivinė, nelieka žaizdų, todėl išvengiama ir skausmo bei diskomforto. Hemorojaus operacija yra atliekama su vietine, daline ar bendrąja nejautra, tad pacientai nieko nejaučia, o esant poreikiui pooperaciniu laikotarpiu galima vartoti nuskausminamuosius, tačiau jų prireikia retai.
Hemorojaus operacija lazeriu trunka vos pusvalandį, o pacientas jau tą pačią dieną gali sugrįžti namo ar į biurą ir imtis įprastinės veiklos, išskyrus fizinę. Kadangi lazeris veikia tiksliai, gijimo laikotarpis taip pat yra kur kas trumpesnis – pacientai visiškai atsistato per savaitę ar dvi (gijimo laikotarpis yra individualus ir priklauso nuo bendros sveikatos būklės). Taigi, hemorojaus operacija yra greitas būdas išspręsti daug nepatogumų ir nemalonių pojūčių sukeliančią hemorojaus problemą.
Kaip atliekama hemorojaus operacija lazeriu?
Tokioms operacijoms yra naudojami pažangūs medicininiai lazeriai. Prieš procedūrą yra būtina gydytojo proktologo konsultacija – lazeriu galima gydyti įvairių laipsnių hemorojų, tačiau reikia įvertinti, ar tai geriausias metodas. Esant poreikiui yra atliekami papildomi tyrimai, tikrinama bendra sveikatos būklė.
Hemorojaus operacija gali būti atliekama ir naudojant tik vietinę nejautrą, o tai reiškia, kad šis gydymo metodas yra prieinamas ir su rimtomis sveikatos bėdomis susiduriantiems ar vyresnio amžiaus pacientams, kuriems bendroji nejautra yra nerekomenduojama gydytojų.
Pati hemorojaus operacija yra greita ir tiksli. Po jos pacientas šiek tiek laiko praleidžia stebimas pooperacinėje palatoje – dažniausiai tai trunka iki kelių valandų. O vėliau jau gali vaikščioti, judėti ir grįžti prie įprastos veiklos, jei ji nėra fizinio pobūdžio.