Šiuo metu vis daugiau Lietuvos miestų ir miestelių gyventojų atnaujina gyvenamuosius namus, daugiau dėmesio kreipia į juos supančią aplinką, tačiau ne visada turi galimybę prisidėti prie viešosios erdvės kūrimo ar padiskutuoti apie savo miesto ateitį. Siekdamas sudominti Alytaus gyventojus ne tik savo miesto ateities vizija, bet ir bendrai architektūra kaip reiškiniu, Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas (KTU SAF) kviečia dalyvauti projekto „Miestas. Architektūra. Aš” renginiuose.
Jaunųjų architektų idėjos – parodoje
Kasdieną mus supanti aplinka kuriama architektui ar urbanistui pasitelkiant savo kūrybines idėjas, bet taip pat yra įtakojama gausybės ekonominių faktorių. Būtent todėl studentų darbai išsiskiria laisva kūryba, suteikia galimybę pažvelgti į architektūrinius sprendimus, neįspraustus į siaurus rėmus.
Parodoje pristatomi studentų darbai yra pateikiami vizualizacijomis, koncepcinėmis schemomis ir eskiziniais piešiniais, perteikiant pagrindines autorių mintis baigiamuosiuose ar kursiniuose darbuose. „Studentų kūryba išskirtinė tuo, kad jie nėra ribojami finansiniais ištekliais, tad daugiausiai dėmesio kreipia į visuomenės poreikius, esamą urbanistinę struktūrą, gretimą aplinką,” – mintimis dalijasi parodos kuratorė Neringa Urbanė.
Paroda veiks Alytaus miesto teatro mažojoje galerijoje (Rotušės a. 2) nuo vasario 22 iki kovo 6 dienos.
Paskaita – ar dizainas įtakoja miesto saugumą?
Projekto „Miestas. Architektūra. Aš” metu miestiečiai taip pat bus kviečiami dalyvauti paskaitoje „Saugi miestų aplinka – urbanisto įtaka”, kurios metu KTU SAF mokslininkė dr. Irina Matijošaitienė pasidalins Jungtinėse Amerikos Valstijose įgytomis nusikalstamumo mažinimo per dizainą idėjomis.
Pasak specialistės, apgalvoti dizaino sprendimai padeda sumažinti žmonių, jų turto, verslo turto pažeidžiamumą, taip pat mažėja visuomenės nusikaltimų baimė. I. Matijošaitienė pateiks pasaulinių pavyzdžių bei pasidalins Lietuvos tyrimų patirtimi.
Po paskaitos miestiečiai kviečiami diskutuoti, kokį Alytaus miesto veidą jie mato po 10 metų. Kas skatins jo augimą? Kokios erdvės bus patraukliausios? Kokios problemos privalo būti išspręstos?
Paskaita ir diskusija vyks kovo 3 d. nuo 18 val. Alytaus miesto teatro Mažojoje salėje.
Moksleivių idėjos miestui
Organizatoriai taip pat pakvies moksleivius į kūrybines dirbtuves – jose kiekvienas turės galimybę nevaržomai pažvelgti į Alytaus ateitį ir galimybes. Mokinių komandos galės siūlyti ne tik galimą veiklą, bet ir vietas, kuriose ji gali būti vykdoma, išskirs svarbiausius susibūrimo taškus, atkreips dėmesį į problemines vietas. Taip pat diskutuos apie miesto gyventojų suvienijimą, bendruomeniškumą skatinančius renginius.
Kūrybinių dirbtuvių rezultatai bus aptariami Alytaus miesto teatro mažojoje galerijoje kovo 4 d. 17 val.