Dantų balinimas jau ilgai laikomas viena populiariausių procedūrų, siekiant turėti švytinčią baltą šypseną. Daugeliui tai reikšmingas žingsnis dailesnės šypsenos link, tačiau, kaip ir bet kokia kita procedūra, dantų balinimas turi savo ypatumų. Nors balinimo rezultatai gali padidinti pasitikėjimą savimi, svarbu žinoti, kokie faktoriai gali turėti įtakos jūsų dantų būklei ir kokios priemonės užtikrins saugų bei efektyvų balinimą. Aptarkime pagrindinius dantų balinimo privalumus, galimus rizikos veiksnius ir svarbiausius su šia procedūra susijusius aspektus.
Dantų balinimo privalumai
Dantų balinimas yra populiari procedūra, galinti padėti pagerinti šypsenos estetiką, suteikdama dantims baltumo ir švytėjimo. Šiuolaikinės balinimo technologijos leidžia pašalinti nepageidaujamus dantų spalvos pakitimus ir atkurti natūralų spindesį. Vienas iš pažangiausių šiuolaikinių dantų balinimo metodų yra balinimas su „Philips Zoom“ sistema, kurios metu naudojamas specialus balinamasis gelis ir LED šviesa. Dantų balinimas „Philips Zoom“ sistema užtrunka vos porą valandų. Ši sistema ne tik pašalina dėmes ir spalvos pakitimus, bet ir suteikia dantims glotnumo – balinimo komponentų pH yra šarminis, tad nesukelia emalio ar dentino audinių pažeidimo. „Philips Zoom“ dantų balinimo procedūros yra saugios, greitos ir gali būti pritaikytos skirtingiems pacientų poreikiams, tad yra ideali galimybė norintiems dailesnės šypsenos.
Ar dantų balinimas gali kenkti?
Dantų balinimas gali sukelti sveikatos problemų tik tais atvejais, jei yra atliekamas savarankiškai, naudojant nepatikimas priemones namų sąlygomis. Įprastai tai lemia burnos gleivinės nudegimus, dantų emalio pažeidimus ir kitokias burnos ertmės ligas. Siekiant išvengti tokių nemalonių pasekmių, labai svarbu dantų balinimo procedūrą patikėti profesionalams. Nors po gydytojo odontologo kabinete atlikto balinimo gali pasireikšti laikinas dantų jautrumas, šis pojūtis dažniausiai trunka tik 1-2 dienas ir priklauso nuo paciento organizmo – kai kurie jautrumo išvis nepatiria.
Yra ir saugesnė savarankiška dantų balinimo alternatyva – dantų balinimas kapomis, kurias gydytojas pritaiko individualiai. Šis metodas yra saugus, nes balinimo gelio kiekis ir intensyvumas yra parenkami atsižvelgiant į dantų būklę. Svarbu paminėti, kad balinimo procedūros neturėtų būti atliekamos per dažnai – geriausia kartą per metus ir tik tada, kai nėra esamų burnos ligų ar pažeidimų.
Ką svarbu žinoti?
Dantų balinimas yra efektyvi procedūra, bet derėtų žinoti keletą svarbių aspektų, susijusių su dantų būkle prieš ir po balinimo. Pavyzdžiui, negyvus dantis galima balinti tik vidiniu balinimu, atliekamu gydytojo odontologo. Šis metodas šviesina dantį iš vidaus, atstatant jo natūralią spalvą.
Kalbant apie estetinį plombavimą, pirmiausia svarbu atlikti balinimą ir tik tada plombuoti. Tai užtikrins, kad plombos spalva atitiks dantų toną, nes plombos nebąla ir po procedūros jų spalva gali skirtis nuo balintų dantų. Be to, po dantų balinimo derėtų vengti dažančių ir eroziją sukeliančių maisto produktų, tokių kaip kava, raudonas vynas, uogos, citrusiniai vaisiai, prieskoniai ar gazuoti gėrimai, nes jie gali sumažinti balinimo efektyvumą.