Oda yra viena iš populiariausių medžiagų, iš kurios gaminami minkštų baldų apmušalai. Priešingai nei kartais manoma, priklausomai nuo apdirbimo, ji gali pasižymėti labai skirtingomis savybėmis – tiek estetinėmis, tiek funkcinėmis. Ką verta žinoti prieš perkant odinius baldus, kad jie atitiktų asmeninius lūkesčius ir puoštų namus ne vienerius metus?
Pagrindinės odos rūšys
Galima išskirti tris pagrindinius odos, iš kurios gaminami baldiniai apmušalai, tipus: anilino, pusiau anilino ir koreguota. Kiekvienos iš jų apdirbimo procesą ir savybes verta aptarti plačiau.
Anilino arba „Sauvage“ oda
Ši oda kubiluose apdorojama anilinu, jos paviršius nedengiamas jokiu apsauginiu sluoksniu. Tai itin aukštos kokybės žaliava, todėl baldai su tokios odos apmušalu yra patys brangiausi. Anilino oda yra natūraliai akyta, dėl šios priežasties tokie baldiniai apmušalai gerai kvėpuoja ir yra vėsesni. Šios rūšies oda labiau sugeria skysčius, todėl apsauginiam sluoksniui sukurti ji dengiama vašku arba aliejumi.
Odiniai baldai su tokiu apmušalu ypač tinka vertinantiems ilgaamžiškumą ir natūralią išvaizdą, nes anilino oda laikui bėgant nesilupa ir netrūkinėja, tik keičia spalvą – tamsėja. Tai jai suteikia dar daugiau patrauklumo. Šiuo atveju reikėtų nesibaiminti ant apmušalo matomų įbrėžimų ar kitų nelygumų, nes tai aukštos kokybės ženklas.
Pusiau anilino arba semianilino oda
Pusiau anilino oda, be to, kad minkoma aniline, papildomai padengiama plonu paviršiniu sluoksniu, pasižyminčiu apsauginėmis savybėmis. Jis leidžia išlaikyti odos švelnumą ir minkštumą, todėl tokius baldinius apmušalus malonu liesti. Itin lygiai spalvai išgauti pakanka labai plono dangos sluoksnio.
Koreguota arba pigmentuota oda
Šios rūšies oda – viena iš populiariausių baldų gamyboje. Ji yra dažoma ir lakuojama, todėl pasižymi atsparumu vandeniui, nešvarumams. Tokią odą galima nupoliruoti, taip pašalinant natūralius įdrėskimus ar kitus trūkumus. Iš jos pagaminti apmušalai būna pačių įvairiausių spalvų ir tekstūrų. Koreguota oda yra pakankamai nebrangi ir nereikalauja sudėtingos priežiūros.
Odiniai baldai turi daugybę privalumų, todėl nenuostabu, kodėl jie taip vertinami visame pasaulyje. Skirtingų tipų apmušalai suteikia galimybę rinktis estetiškai ir funkciškai patraukliausią variantą.
Odinių baldų priežiūra
Odinių baldų priežiūrai rekomenduojama naudoti distiliuotą vandenį arba specialiai tam skirtas priemones. Ant apmušalo paviršiaus susikaupusių nešvarumų pašalinimui kuo puikiausiai tinka dulkių siurblys su šepetėliu. Siekiant išvengti įbrėžimų, odą reikėtų valyti kuo švelniau.
Odinių baldų priežiūrai patariama nenaudoti ploviklių, natūralių ingredientų turinčių valiklių ir abrazyvinių medžiagų. Valant tokius apmušalus svarbu jų per daug nedrėkinti. Jei ant baldo pateko skysčių, reikėtų juos kuo greičiau pašalinti, kad šie neįsigertų į odą.
Jau seniai svarstote galimybę įsigyti odinius baldus? Puiku, nes tai ilgalaikė investicija, leidžianti sukurti stilingą ir patogų interjerą. Puoškite savo namų erdvę ir mėgaukitės joje praleidžiamu laiku.