Žemės ūkio sėjamąsias galima laikyti šiuolaikinio ūkininkavimo pagrindu. Šis agregatas suteikia galimybę augalus sodinti ne tik ypatingai efektyviai, bet ir itin tiksliai. Sėjamosios pasirinkimas yra labai atsakingas procesas, kurį įgyvendinant reikia atsižvelgti į daug ir labai skirtingų veiksnių. Tokios technikos pasirinkimui įtaką daro ne tik dirbamos žemės būklė ar vietovė, bet ir darbų apimtis, auginamų kultūrų rūšis ir pan. Aptarkime esminius kriterijus, kuriais reikėtų vadovautis norint išsirinkti optimalią sėjamąją, maksimaliai pritaikytą individualiam žemės ūkiui.
Ūkininkavimo operacijų poreikių išsiaiškinimas
Kaip ir renkantis bet kurią kitą žemės ūkio techniką, renkantis sėjamąją visų pirma reikia įvertinti planuojamų darbų mastą. Dirbamų žemės plotų dydis yra svarbiausias kriterijus, nes pagal jį galima nustatyti, kokios galios sėjamoji yra reikalinga konkrečiu atveju. Sėjamoji, kurios galimybės neatitinka ūkio darbų masto, gali padidinti veiklos sąnaudas ir lemti sėjos darbų neefektyvumą. Be to, skirtingoms kultūroms gali prireikti specifinių tokios įrangos savybių, kurias turi tik tam tikrų modelių agregatai. Todėl tokio įrenginio pasirinkimą visada reikėtų pradėti nuo individualių darbo sąlygų ir darbinių užduočių masto įvertinimo.
Sėjamųjų tipo pasirinkimas
Tokių gaminių rinkoje galima rasti skirtingų rūšių sėjamąsias. Skirtingų tipų sėjamosios pasižymi ne tik skirtingomis techninėmis savybėmis, bet ir visiškai skirtingu veikimo principu, todėl jį įvertinti reikia labai atsakingai. Sakykim, juostinė sėjamoji dažniausiai yra pritaikyta didesniems darbų mastams, o noraginė – mažesnėms sėjos užduotims. Kai kurie sėjamųjų modeliai yra universalūs, pritaikyti įvairaus masto darbams ir skirtingoms augalų kultūroms. Tačiau yra ir tokių, kurie tinka tik tam tikros rūšies augalams.
Tikslaus išsėjimo ir tradicinė sėjamoji
Tikslaus išsėjimo sėjamoji įprastai siūlo pažangias funkcijas, tokias kaip optimizuotas sėklų įterpimas. Tokiu būdu ji užtikrina efektyvią kontrolę sėjos darbų metu, itin tikslų sėjimo procesą ir geresnį derlių. Visgi, tikslaus išsėjimo sėjamoji dažniausiai reikalauja ir ženkliai didesnių investicijų. Tradicinei, įprastai sėjamajai būdinga paprastesnė konstrukcija, todėl ji yra ekonomiškesnis pasirinkimas pritaikytas mažesnio masto žemės ūkio darbams. Tiek tikslaus išsėjimo, tiek tradicinė sėjamoji turi savitų pranašumų ir trūkumų, todėl jos pasirinkimas turėtų priklausyti nuo konkrečių ūkininkavimo poreikių ir, žinoma, biudžeto.
Agregato prisitaikymas prie skirtingos dirvožemio būklės
Dirvožemio sudėtis ir reljefo ypatybės taip pat daro labai didelę įtaką šios įrangos pasirinkimui. Šiuolaikinėmis gamybos technologijomis pagrįsta sėjamoji įprastai puikiai atlieka savo paskirtį įvairiuose dirvožemiuose, visgi, pasitaiko ir išimčių. Svarbu pasirinkti sėjamąją, kuri efektyviai gali savo funkciją atlikti skirtinguose dirvožemiuose, nes tik taip bus užtikrinti produktyvūs ir nuoseklūs sėjos darbai visose, dirbamų žemės plotų srityse.
Reguliavimo galimybės
Rekomenduojama rinktis sėjamąją, kuri suteikia kuo daugiau reguliavimo galimybių. Svarbu, kad galima būtų nustatyti tarpueilio parametrus, tam, kad įrangą būtų galima pritaikyti prie skirtingų pasėlių poreikių. Sėjamoji, kuri suteikia reguliavimo galimybes, sėjos darbų metu užtikrina maksimalų lankstumą, o tai leidžia efektyviau ir patogiau sodinti įvairius augalus. Taip pat svarbu, kad sėjamojoje būtų integruoti gylio valdymo mechanizmai, nes jie leidžia patogiai koreguoti sėjimo gylį pagal kiekvienos augalų kultūros reikalavimus. Optimalus atstumas tarp eilių ir tinkamai parinktas sėjimo gylis prisideda prie tolygaus augalų augimo ir didesnio derliaus, todėl šio įrenginio reguliavimo galimybės yra labai svarbios.
Reikalinga maksimalų sėjos darbų našumą garantuojanti sėjamoji už racionalią kainą? Tuomet tikrai siūlome susipažinti su UAB „Audrokesta“ pasiūlymais, kuriuos rasite čia: audrokesta.lt/katalogas/sejamosios.