Kauno klinikinėje ligoninėje dėl koronaviruso grėsmės stebimas 28 metų vyras, tai DELFI patvirtino ligoninės atstovas spaudai Saulius Tvirbutas.
Pasak S. Tvirbuto, jaunas vyras Vokietijoje buvo kontaktavęs su kinų tautybės žmonėmis, ir pajutęs nežymius peršalimo ligų požymius jau Lietuvoje kreipėsi į medikus. „Kol kas nematome jokių klinikinių požymių. Epidemiologiniai rodikliai nerodo tos ligos mūsų infektologams, bet laukiame iš nacionalinės laboratorijos atsakymo“, – sakė S. Tvirbutas. Ligoninės atstovo teigimu, vyras į ligoninę buvo atvežtas su greitąja medicinos pagalba, laikantis visų saugumo reikalavimų, ketvirtadienio vakarą. Šiuo metu jis stebimas specialioje izoliuotoje stebėjimo palatoje.
„Personalas irgi pas jį ateina su specialia apranga, ir bendrauja. Imamasi visų tokioje situacijoje būtinų apsaugos priemonių“, – sakė S. Tvirbutas. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis šiuo metu pasaulyje yra 9800 užsikrėtusiųjų koronavirusu, daugiausiai Kinijoje. Tailande užfiksuot 19 užkrato atvejų, Japonijoje – 14, Singapūre – 13, Taivane – 9, Malaizijoje – 8, Australijoje – 7, Pietų Korėjoje – 11, Prancūzijoje – 6, Vietname – 5, JAV – 6, Vokietijoje – 5, JAE – 4, Italijoje ir Jungtinėje Karalystėje – po 2, Indijoje, Filipinuose, Suomijoje, Kambodžoje, Nepale ir Šri Lankoje – po vieną atvejį. Nuo šio viruso jau mirė 213 žmonių.
Papildyta 14.33 val.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tikslina, kad kol kas patvirtintų susirgimų koronavirusu nėra. Šis konkretus atvejis dar tiriamas ir bus tikslinama diagnozė. „Patvirtintų koronaviruso atvejų Lietuvoje šiuo metu nėra. Keletas mėginių yra tiriami, tačiau tik tam, kad visiškai paneigti galimą riziką – dedamos maksimalios viruso paplitimo Lietuvoje prevencijos pastangos.
Kai kuriais atvejais, kai kreipiasi žmonės, net ir neatitinkantys visų sąlygų, gali būti tikrinami dėl infekcijos. Tačiau nereikia pamiršti, kad šiuo metu Lietuvoje yra gripo sezonas, tad Kinijoje pastaruoju metu nesilankę ar neturėję kontaktų su šiuo virusu užsikrėtusiais asmenimis, dėl gripo simptomų turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, – komentuoja SAM Spaudos tarnybos patarėja Gabrielė Banaitytė. – Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių situacijų operacijų centras turi visą informaciją, ją valdo ir, esant pokyčių, svarbios informacijos, visa ji visuomenei ir bus pateikta.
Dalia Plikūnė, Žiedūnė Juškytė, DELFI Sveikatos redaktorė