Kazlų Rūdoje pasirašytas istorinis dokumentas – miestas į savo rankas po keliolikos metų pertraukos susigrąžino centralizuotai tiekiamos šilumos ūkio kontrolę.
Savivaldybės meras V. Kanevičius ir „Litesko“ atstovas Juozas Bartaškevičius savo parašais užbaigė ilgametį bendradarbiavimą, o miesto katilinę nuo šiol eksploatuos „Kazlų Rūdos šilumos tinklai“.
Kazlų Rūdos savivaldybė ir keliolika metų mieste šeimininkavusi įmonė „Litesko“ taikiai išsprendė ginčą dėl šilumos ūkio valdymo. Vasario mėn. savivaldybės taryba patvirtino taikos sutartį, pagal kurią „Litesko“ Kazlų Rūdoje baigė savo veiklą. Savivaldybė „Litesko“, kuri Kazlų Rūdoje dirbo nuo 2000 metų, sumokės 200 tūkst. eurų kompensaciją už „Litesko“ atliktas investicijas.
Pasak mero V. Kanevičiaus, šiandien savivaldybės įmonei „Kazlų Rūdos šilumos tinklai“ gražinta katilinė apvainikavo daugelį metų gyventojų puoselėtas viltis ir tikimasi, kad miesto įmonė parodys teigiamus veiklos rezultatus. „Šiuo žingsniu siekėme padaryti viską, Kazlų Rūdos žmonės pajustų teigiamą tokio sprendimo naudą“, – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ sakė V. Kanevičius.
Pasak mero, nors buvo kilę abejonių dėl nepigiai atsiėjusių skyrybų su „Litesko“, visgi derybų rezultatą reikėtų vertinti kaip sėkmingą. „Tai buvo didžiulis šilumos ūkio strategijos grupės indėlis į problemos sprendimą, grupės derybininkai nuveikė svarbų darbą. Aš manau, kad viskas atlikta labiausiai visoms pusėms priimtinomis sąlygomis. Galbūt traktuojama, kad „Litesko“ teks išmokėti didelę kontribuciją, tačiau, savivaldybės Tarybos valdančiosios daugumos nuomone, tai buvo teisingas sprendimas. Jei būtume nesileidę į derybas, nesutikę su buvusio operatoriaus pateiktu taikos pasiūlymu, bylinėjimasis galėjo užsitęsti iki begalybės. Per tą laiką nuostoliai galėjo būti keleriopai didesni“, – tikino savivaldybės meras.
Kazlų Rūdos išsilaisvinimas iš šilumos ūkio monopolininko gniaužtų neliko nepastebėtas ir kitose savivaldybėse, kurios sprendžia panašias didelių šildymo kainų problemas. „Mūsų pasiektas kompromisas sudomino kitas savivaldybes, pavyzdžiui, Alytaus miestas stebėjo bylinėjimosi eigą, Marijampolė sekė mūsų naujienas. Neabejoju, kad Kazlų Rūdos pavyzdys tapo tam tikru teigiamu užkratu kitoms savivaldybėms siekti šiluminės nepriklausomybės“, – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ dėstė V. Kanevičius.
V.Kanevičius sutinka, kad miesto šilumos ūkio kontrolės susigrąžinimas yra vienas iš pačių ryškiausių mero politinės karjeros sprendimų šalia tokių darbų kaip Pažėrų ir Ąžuolų Būdos kelių sutvarkymas, kitų reikšmingų savivaldybei sprendimų. Tačiau, pasak mero, tai dar nereiškia, kad darbas užbaigtas.
„Šiandien oficialiai paskelbiau, kad šilumos ūkio strategijos darbo grupė įvykdė savo misiją. Dabar administracijos direktorius įpareigotas kaip galima greičiau įsteigti įmonės „Kazlų Rūdos šilumos tinklai“ valdybą, kuri organizuos konkursą direktoriaus pareigoms užimti, peržiūrės kitus svarbius klausimus. Valdyba atliks svarbų kontrolės vaidmenį, kad „Kazlų Rūdos šilumos tinklai“ funkcionuotų taip, kaip dera“, – sekančius svarbius darbus įvardino savivaldybės vadovas.
Pasak mero, tikimasi, jog miesto katilinės rezultatai nebus blogesni nei tie, kuriuos pasiekė buvęs šilumos ūkio operatorius. V. Kanevičiaus teigimu, vertinant įmonės ateities perspektyvas, bus siekiama suvaldyti šilumos kainų augimą, o Kazlų Rūdos gyventojai turėtų pajusti teigiamą sprendimo susigrąžinti šilumos ūkio valdymą į savivaldybės rankas naudą.
„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.