Artėjančios mokinių rudens atostogos tėvams dažnai tampa galimybe praleisti daugiau turiningo laiko su savo vaikais. Kartais – ir kartu pakeliauti po šiltesnius kraštus. Tokios šeimos išvykos gali tapti ir puikiu šiltojo metų laiko pratęsimu, ypač kai Lietuvoje matome vis daugiau debesų ir lietaus, o termometro stulpelis rodo jau ir minusines reikšmes.
Draudimo ekspertė pataria, kaip tokias išvykas reikėtų susiplanuoti ir ko nepamiršti kraunantis lagaminus, kad tokios kelionės neapkarstų.
Saugotis nuo saulės svarbu visus metus
Įvairiais mobiliojo ryšio operatorių ir kelionių organizatorių duomenimis, šiuo metų laikotarpiu kelionių aktyvumu išsiskiria būtent moksleivių rudens atostogos, kai keliauti galima su visa šeima. Šiemet šios atostogos oficialiai – spalio 28-31 dienomis, tačiau lapkričio 1-oji taip pat paskelbta ne darbo diena, tad pailsėti įmanoma ilgiau nei savaitę. ERGO Privačių klientų draudimo skyriaus vadovė Aušra Jusė įspėja, kad nors planuojamos kelionės – šaltesniu metų laikotarpiu, tačiau didžiausi pavojai nesikeičia.
„Nors šiltuose kraštuose oro temperatūra rudenį būna gerokai mažesnė nei vasarą, tačiau nereikia pamiršti, kad saulė vis dar intensyvi ir gali lemti odos nudegimus. Todėl reikėtų nuolat naudoti apsauginį kremą nuo saulės, dėvėti galvos apdangalą ir vengti ilgai būti saulės kaitroje”, – pataria A. Jusė.
Kyla problemų dėl maisto
Per rudenines išvykas į užsienį taip pat reikėtų nepamiršti ne tik kremo nuo saulės, asmens dokumentų, bet ir vaistinėlės su svarbiausiais vaistais nuo skausmo bei apsinuodijimo. A. Jusė pastebi, kad apsinuodijimas maistu yra vienas dažniausių išvykų į šiltus kraštus metu atsirandančių nesklandumų.
Natūralu, kad atostogų metu svečiose šalyse norisi paragauti šių šalių virtuvės patiekalų, tačiau kartais jie gali netikti mūsų skrandžiui. Itin dažnai problemų turi būtent vaikai, todėl ypač atsargiai reikėtų rinkti jiems skirtus patiekalus ir maistą tiekiančias įmones.
„Svarbu suprasti, kad net menkas sveikatos sutrikdymas gali lemti nemažas gydymo išlaidas. Jos gerokai išauga, jei esant stipriam karščiavimui ar prireikus lašelinės, nukentėjusysis paguldomas į ligoninę. Tokių situacijų paprastai neįmanoma numatyti, todėl patariama pasirūpinti kelionių draudimu, kuris padengia ne tik nutikus nelaimei reikalingas sveikatos apsaugos paslaugas, bet ir būtiniausias odontologinio gydymo išlaidas”, – teigia ERGO atstovė.
Būtina įsivertinti rizikas
A. Jusė pastebi, kad kelionėse nutinka ir kitokių nelaimingų įvykių. Kaip rodo ERGO statistika, juos itin dažnai patiria vaikai, ypač užsiimdami aktyvia fizine veikla: važiuojant dviračiais, žygiuojant kalnuose ir net maudantis baseine. Todėl kiekvienąkart reikėtų įvertinti galimybes saugiai išmėginti vieną ar kitą pramogą, rinktis tik patikimus jų teikėjus.
Pasitaiko tokių atvejų, kai dėl aktyvių vaikų ar jų pramogų kelionėse nukenčia nepažįstamieji bei jiems priklausantis turtas. Tai įvertindami, keliautojai gali pasirinkti į kelionės draudimą įtraukti papildomas rizikas – asmens civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų ir kitas.
„Šiais laikais suteikiama daugybė galimybių jaustis ramiau kelionių metu – galima apdrausti net savo dokumentus, nešiojamuosius kompiuterius, kas itin naudinga organizuojant darbostogas ir bagažą jo vėlavimo ar praradimo atveju. Belieka tik įsivertinti įmanomas rizikas, kurios skiriasi nuo kelionės krypties, ir laiku apsisaugoti nuo jų pasekmių”, – sako draudimo specialistė.