Pasiekė ypatingai džiugi žinia, kad Tautkaičių klojimo teatro „Gegnė“ bendruomenės puoselėjama klojimo teatro veikla įtraukta į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.
XIX a. pab. Lietuvos kaime užgimusi liaudiško vaidinimo – klojimo teatro – tradicija tebėra gyvybingas mėgėjų teatro reiškinys. Vienas ryškiausių šios tradicijos tęsėjų ir puoselėtojų yra mūsų savivaldybėje beveik 75 metus gyvuojantis Tautkaičių klojimo teatras „Gegnė“. Tautkaičių teatro tradicijos išskirtinumas – šeimų, giminių bendruomenė, kurioje iš kartos į kartą perduodami vaidinimo įgūdžiai, patirtis, bendravimo kultūra. „Gegnės“ spektakliai – įvairių lietuvių autorių kūriniai, pjesės, pritaikytos kaimiškai teatro specifikai. Į vaidinimus įpinamos senosios dainos, muzika, šokiai, žaidimai, sakytinė tautosaka.
„Nuoširdžiai džiaugiamės ir be galo didžiuojamės, kad Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvade nuo šiol puikuosis ir Tautkaičių klojimo teatro „Gegnė“ bendruomenės puoselėjama klojimo teatro tradicija.
Unikalias mėgėjų teatro tradicijas iš kartos į kartą perduodantis klojimo teatras Tautkaičiuose gyvuoja nuo 1950 metų. Šiam išskirtiniam mėgėjiško teatro paveldą saugančiam ir puoselėjančiam kolektyvui jau beveik 50 metų vadovauja Ona Miliauskienė. Šio teatro įrašymas į šį sąvadą yra ne tik didžiulis pripažinimas ir įvertinimas, bet įpareigojimas jį išsaugoti ir ateityje. Nuoširdžiai sveikinu visą Tautkaičių klojimo teatro bendruomenę ir dėkoju šio teatro sielai ir vadovei Onutei, kurios nuoseklaus darbo ir atsidėjimo jam dėka galime didžiuotis, kad nuo šiol sąvade puikuosis ir unikalus mūsų krašto reiškinys – Klojimo teatro „Gegnė“ puoselėjama teatro tradicija, džiuginanti ne tik puikiais spektakliais, bet ir sukviečianti teatro mėgėjus į nuostabius klojimo teatro renginius Tautkaičiuose“, − sako Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.
Šiais metais nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą papildę reiškiniai, tarp kurių ir Klojimo teatro tradicija Tautkaičių krašte, kurio projektą registro tvarkytojui – Lietuvos nacionaliniam kultūros centrui, pateikė Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus, bus pristatyti kovo 28 d. šventiniame renginyje Vilniaus rotušėje.