Su prostatos uždegimu susiduria išties nemažai vyrų. Pasak specialistų, pastarojo atsiradimą dažniausiai paskatina būtent bakterijos. Įprastai ši liga sukelia nemažai diskomforto ir skausmo. Taipogi, prostatitas gali būti tiek ūminis, tiek lėtinis. Pastarasis dažniausiai išsivysto tuomet, kai negydote ūminio arba gydote jį netinkamai. Be abejo, lėtinis prostatitas vargina gerokai labiau, todėl šį kartą susitelksime būtent į jį. Kokie yra tokios ligos simptomai? Kas ją sukelia? Ir kaip galima pastarąją išgydyti? Jeigu norite sužinoti atsakymus į šiuos klausimus, nesustokite bei skaitykite toliau.
Prostatito simptomai
Prostatitas yra išties nemaloni bei nemažai skausmo sukelianti liga. Dažniausiais jos simptomais būtų galima įvardinti sėklidžių, prostatos, varpos galvutės skausmą, šlapimo pūslės spazmus, kraują spermoje. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, lėtinis prostatitas neretai atsiranda dėl to, jog nėra gydomas pirminis ligos variantas, o jeigu ir gydomas, tuomet pavėluotai arba netinkamai. Pažengęs, šis sutrikimas gali sukelti ir papildomų simptomų. Dažniausiai lėtinio prostatito kamuojami vyrai skundžiasi skausmu išangėje bei pilvo apačioje, skausmingu šlapinimusi. Taipogi, kai kurie susiduria ir su padidėjusia kūno temperatūra. Kita vertus, atsiranda ir atvejų, kuomet simptomų beveik nėra, o dėl to šią ligą pastebėti tampa tik dar sudėtingiau. Tad, nepamirškite reguliariai apsilankyti pas savo gydytoją.
Prostatito sukėlėjai
Kaip jau minėjome kiek anksčiau, prostatitas dažniausiai atsiranda dėl to, jog Jūsų kūne apsigyvena tam tikros bakterijos. Kartais čia sudalyvauja ir grybeliai, o pati infekcija į prostatą patenka būtent iš šlaplės. Kita vertus, lėtinis prostatitas yra lyg pradinės ligos „komplikacija“, nors retais atvejais šis gali išsivystyti iškart, nė nepasiekus ūminės stadijos. Visgi, dažniau pastebima, jog pastarasis atsiranda netinkamai gydant arba apskritai negydant ūminio prostatito. Kita vertus, čia egzistuoja ir tam tikrų rizikos faktorių. Pavyzdžiui, su tuo dažniausiai susiję įvairios lytinių organų traumos. Taipogi, įtakos gali turėti ir seksualinė abstinencija. Kita vertus, egzistuoja keletas rizikos faktorių, apie kuriuos dauguma žmonių nė nesusimąsto. Tarkime, pastebėta, jog prie šios ligos atsiradimo gali prisidėti ir važinėjimas dviračiu, jodinėjimas žirgais.
Lėtinio prostatito gydymas
Lėtinio prostatito gydymas dažniausiai apima keletą skirtingų aspektų. Kadangi jau minėjome, jog šį dažnai sukelia būtent bakterijos, gydytojas greičiausiai paskirs antibiotikų. Pasiekus lėtinę stadiją, prostatito gydymas gali užtrukti kiek ilgesnį laiką, todėl svarbu turėti kantrybės. Kartais taikomos ir fizioterapinės procedūros, tarkime, prostatos masažas. Bent jau pradžioje, gydytojai neretai rekomenduoja susilaikyti nuo lytinių santykių, tačiau kiek vėliau šie dažniausiai yra leidžiami. Be jokios abejonės, itin svarbi tinkama mityba, kokybiškas poilsio režimas. Kartais pacientams skiriama ir psichoterapija, atsižvelgiant į tai, ar šių nekamuoja papildomos problemos. Bet kokiu atveju, tinkamą bei individualiai Jums efektyviausią gydymą galės paskirti tik gydytojas.