Kiekvienais metais vis daugiau Marijampolės viešųjų erdvių virsta šiuolaikinio meno galerijomis po atviru dangumi. Šeštadienį baigėsi jau dvyliktasis tarptautinis gatvės meno simpoziumas MALONNY, kuris kasmet sukviečia menininkus iš viso pasaulio. Šiemet mūsų miesto sienas papildė dar trys įspūdingi kūriniai – drąsūs, jautrūs ir kviečiantys susimąstyti.
Festivalio uždarymo renginys buvo ne mažiau įkvepiantis nei naujausi kūriniai. Vakaras prasidėjo menine kelione „Nuo piešinio iki piešinio“ – ekskursija, kurios metu dalyviai aplankė visus tris šių metų darbus: ant Kultūros centro pastato nutūpusius Will Teather gandrus – taikos, laisvės ir gyvybės simbolius, Evan Lovett ir Kristin Scholz sukurtą miško deivės Medeinos metamorfozę su jos globojamais žvėrimis, bei Ray Bartkaus kūrinį „Kilpa“ Kačių kiemelyje, įkvėptą garsiojo Margaret Atwood romano „Tarnaitės pasakojimas“.
Ekskursijos metu dėkota ne tik menininkams, praturtinusiems miestą naujomis spalvomis, bet ir savanoriams – tyliesiems herojams, kurių indėlis į šio grožio gimimą yra neįkainojamas.
Po ekskursijos visus pakvietė „Skambančios sienos“ – jaukus ir šiltas koncertas, pripildęs vakarą muzikos, šviesų ir bendrystės. Scenoje pasirodė DJ BenBen, iš JAV atvykęs Mat Riggle bei įsimintino balso atlikėja Giedrė, koncertavusi su gyvo garso grupe.
Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda padėkojo projekto sumanytojui Ray Bartkui ir menininkams už tai, kad jų darbai praturtina miestą ne tik vizualiai, bet ir prasmingai. „Tokie projektai ne tik keičia miesto veidą – jie formuoja mūsų tapatybę, stiprina bendruomenę ir garsina Marijampolę visame pasaulyje. Kiekvienais metais mūsų miestas tampa vis spalvingesnis, gyvesnis ir atviresnis pasauliui. Džiaugiuosi, kad Marijampolė tvirtai žengia meno ir kūrybiškumo keliu. Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie prisideda prie šios gražios transformacijos“, – kalbėjo meras.