Marijampolės kultūros centre sėkmingai įgyvendinamas Europos solidarumo korpuso finansuojamas projektas – „Kultūra visiems“. Jau keletą mėnesių aktyviai vykdomo projekto tikslas – įtraukti sunkumų turintį 14-20 metų jaunimą į kultūrines veiklas, tikintis ilgalaikio bendradarbiavimo ir sėkmingos integracijos kultūros centro kolektyvų gretose.
Šią vasarą, projekto organizatoriai pakvietė jaunimą jungtis į kūrybines stovyklas, viena iš jų –„Judesio Laboratorija“. Į 5 dienų stovyklą užsiregistravo įvairaus amžiaus jaunimas, ne tik iš Marijampolės miesto, bet ir aplinkinių vietovių. Stovyklos metu veiklas ir įvairias kūrybines dirbtuves vedė profesionalūs šokėjai, šokio mokytojai ir edukatoriai. „Judesio laboratorijos“ metu, pristatyta ir projekto idėja, jaunimas aktyviai leido laiką šokdami ir kurdami, taip pat diskutuodami socialiai svarbiomis temomis.
Judesio stovyklą dalyviai, pradėjo, kartu su Kauno choreografijos mokyklos mokytoja Jūratė Koreivaitė. Mokytoja supažindino dalyvius su šiuolaikinio šokio elementais, skyrė laiko diskusijai bei jaunimui ir projekto tikslui itin svarbiam- savo potyrių aptarimui. Šiuolaikinio šokio įgūdžius ir choreografijos mokymosi ypatumus dalyviai gerino kartu su Vilniaus šiuolaikinio šokio kolektyvo „Gama“ vadove Greta Leitonaite, o visiškai naujus judėjimo principus atrado, seminaro „Body Game“ metu su mokytoja Karolina Auglyte. Stovykloje netrūko ir kūrybinių dirbtuvių. Šokėja, performancų kūrėja ir šokio mokytoja Judita Stundžytė „Judesio laboratorijos“ tyrinėtojus mokė kurti trumpus šokio pasirodymus.
Stovyklai įsibėgėjus, dalyvių laukė dar viena kūrybinė veikla, kurią parengė menininkė Rugilė Navickaitė. Kaip teigė pati edukatorė: „Apie sunkumus būtina kalbėtis ir mano misija atverti, Jums, savo vidų ir taip pat prakalbinti, Jūsų, vidų“. Kartu su Rugile „Judesio laboratorijos“ dalyviai diskutavo, margino senas kedės, vėliau tapusias inspiracija originaliai fotosesijai. Kėdes kūrybinių dirbtuvių metu buvo pasirinktos, taip pat nebe reikalo, įvairiaspalviais dažais nudažytos ir ornamentais išmargintos jos atskleidė projekto logotipu tapusį simbolį. Kūrybos nestokojo ir Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje vykusios „Pojūčių teatro“ veiklos. „Jaučiausi, keistai, bet buvo taip įdomu patirti viską nematant!“ – po edukacijos kalbėjo viena iš stovyklos dalyvių.
Patirti nuotykiai, nauji draugai, emocijos, o svarbiausia noras keisti ir keistis. Stovyklos organizatoriai išlydėjo dalyvius, vasara džiaugtis, kiek paaugėjusius ir puikiai suprantančius, jog Marijampolės kultūros centro durys atviros, kiekvienam iš mūsų, juk – „Kultūra visiems“!
Marijampolės kultūros centro informacija