Penktadienį ryte pranešta skaudi žinia, kad mirė ilgametis žurnalistas, 22 knygų autorius Algimantas Čekuolis. Jam buvo 93 metai.
Šią žinią naujienų portalui lrt.lt patvirtino žurnalisto sūnus Justas Čekuolis.
„Delfi“ primena, kad pastaraisiais metais A. Čekuolis gyveno slaugos namuose Trakuose. Prieš trejus metus duotame interviu jis pasakojo, kodėl apsistojo „pensionate“.
Vietos man užteko ir Vilniuje. Turiu pirmą aukštą Čiurlionio gatvės rajone, su sodeliu. Gyvenome ten su sūnumi Justu ir marčia. Sutarėme puikiai. Niekas manęs neišvarė.
Sprendimą išsikelti iš savo namų ir įsikurti čia, ežerų ir gamtos apsuptyje, priėmiau pats. Justas rinko vietas, kur galėčiau gyventi ir gauti kasdienės pagalbos, kurios man, pripažįstu, jau tikrai reikia. Į keletą jo atrinktų vietų nuvažiavau pats ir priėmiau sprendimą.
Planavau pabūti čia per vasarą, tačiau planus pakeičiau: būsiu čia tiek, kiek reikės“, – kalbėjo jis.
Net ir būdamas slaugos namuose A. Čekuolis neprarado savo humoro jausmo.
„Iki atvažiuojant čia gyvenau taip, kaip gyvena dauguma senių. Jiems atrodo, kad jie dar pasaulyje. Nors jie jau iškritę iš sekos. Beje, per senius labai gerai matosi šalies progresas. Jei anksčiau 70 metų vyras buvo laikomas sukriošusiu seniu, tai šiandien toks vyras gali ir verslui vadovauti, ir mokyklos direktoriumi būti. Kitaip, nei buvo dar visai neseniai.
Nepaisant to, daugelyje šeimų, kuriose gyvena „seniai“, situacijos komplikuojasi. Taip nutiko ir mūsų šeimoje. Mano sūnus ir dukra jau suaugę, nori pagaliau gyventi savo gyvenimą. Bet namuose maišosi senis. Pajutau, kad esu lyg švino kamuolys savo vaikams prie kojų. Iš kitos pusės, labai pavargau nuo „valdiško“ gyvenimo būdo“, – prieš keletą metų atvirai kalbėjo garsus žurnalistas.
Visą interviu galite skaityti čia.
Gimė mokytojų šeimoje
Garsus žurnalistas gimė mokytojų šeimoje, augo Širvintose. Mokslus baigė Ukmergės ir Vilniaus gimnazijose, vėliau studijavo Maskvos Maksimo Gorkio literatūros institute. Siekdamas išvengti tremties, pasirinko studijas Sovietų Sąjungoje.
1953–1964 m. dirbo jūreiviu žvejybos laivuose, parašė kelias knygas. 1964–1967 m. dirbo vertėju SSRS žuvies pramonės atstovybėje Kuboje, o nuo 1968 m. – žurnalistu užsienyje: Kanadoje, Portugalijoje ir Ispanijoje. Slaptai bendradarbiavo su KGB užsienio žvalgyba.
Aktyvi veikla tiek politikoje, tiek televizijoje
1986–1992 m. buvo savaitraščio „Gimtasis kraštas“ vyr. redaktorius, aktyviai dalyvavo Sąjūdžio veikloje, tapo SSRS liaudies deputatu.
1992 m. pradėjo dėstyti Vilniaus universitete, o 1995–2016 m. vedė populiarią televizijos laidą „Popietė su Algimantu Čekuoliu“.
Taip pat dirbo Ispanijos agentūros EFE korespondentu ir buvo įsitraukęs į bankininkystės sektorių.
1992 m. nutrūko pirmoji Algimanto Čekuolio santuoka su Birute Čekuoliene. Pora susilaukė dviejų vaikų – Ievos ir Justino.
1996 m. jis susituokė su psichologe, Vilniaus universiteto dėstytoja Edita Sirvidyte. Moteris anapilin iškeliavo prieš šešerius metus.
Laisvalaikiu mėgo grybauti, slidinėti kalnuose, skaityti, žvejoti ir važinėti dviračiu.