Kietas, savimi pasitikintis jaunuolis keliauja po Lietuvą, skirtingose šalies vietose sutikdamas vis kitaip kalbančius žmones. Nors šių žmonių kalba jam nesuprantama, jie sakosi taip pat esą… lietuviai.
Tokiu siužetu ansamblis „Lietuva“ pristato teatralizuotą edukacinę programą moksleiviams „Tai margumas mūs šalelės“. Etnografinių regionų metams skirta programa mokiniams pateikiama itin žaismingu, jaunatvišku būdu. „Moksleivius „užkabinantis“ jiems atpažįstamas personažas – nuostabi idėja, apjungianti šiuolaikinį jaunimą ir liaudies kultūrą. Mokiniai liko labai patenkinti, o mokytojams – tai puiki integruota etnokultūros pamoka, aprėpianti begalę dėstomų dalykų – lietuvių kalbą, menus, istoriją“, – įspūdžiais po koncerto dalinosi Ukmergės raj. Želvos gimnazijos direktorius Vidas Taboras.
Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Klaipėdos krašto savitumą pristatantys ansamblio artistai ne tik dainuoja, šoka ir groja, bet ir kviečia jaunuosius žiūrovus drauge minti mįsles, pasivaržyti su muzikantais mušant ritmą, ar net parepuoti liaudies dainų motyvais. Koncerto metu moksleiviai turi galimybę išgirsti skirtingų regionų tarmes, unikalų liaudies instrumentų skambesį, liaudies dainų melodingumą, pamatyti autentiškus tautinius kostiumus, sužinoti apie išskirtinius regionų papročius – visa tai, kas padeda pajusti mūsų kultūrinio paveldo grožį ir originalumą.
„Mokiniai patys vienbalsiai prabalsavo, kad šis koncertas įvyktų, – sakė Rimutė Stanislavovienė, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui. – Tai ne tik koncertas. Mokytojams tai labai didelė pagalba paįvairinant ugdymą, o tautinių šokių kolektyvų dalyviams – tai didžiulė dovana. Ansambis „Lietuva“ jiems – autoritetas, tai į ką jie nori lygiuostis, stiebtis ir augti.“
Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, vykdydamas savo misiją – plėtoti ir puoselėti liaudies meną ir kultūrą, toliau keliauja po Lietuvą.