Ryžių miltai yra viena iš daugumos miltų rūšių, kurie yra gaunami iš visiškai sumaltų ryžių kruopų. Šio tipo miltai yra puikus kvietinių miltų pakaitalas ir ypač naudingas tiems, kurie netoleruoja glitimo bei turi problemų su virškinimu. Taip pat pakeitus kvietinius į ryžių miltus, kepiniai įgauna visiškai kitokią tekstūrą ir skonį, todėl galima patirti naujų skonių.
Plačiau apie ryžių miltus
Dažnai net ryžių miltai yra naudojami ne tik kaip sveikesnis kvietinių miltų pakaitalas, kurio pagalba galima kepti blynus, ruošti makaronus, sausainius, bandeles, pyragus, bet ir kaip tirštiklis sriuboms, troškiniams, pudingams ir padažams, nes jie pasižymi tirštinančiomis savybėmis.
Ryžių miltai yra skirstomi į dvi rūšis: baltųjų ir rudųjų ryžių miltai. Nors šie abu miltai pasižymi tomis pačiomis savybėmis, šiek tiek skiriasi jų skonis, kuris persiduoda ir gaminamam patiekalui. Taip pat skiriasi ir patiekalo spalva – ji yra šviesesnė, kai gaminama iš baltųjų ir tamsesnė – kai iš rudųjų ryžių miltų. Dar įdomus faktas toks, kad patiekalai, kurie yra pagaminti iš rudųjų ryžių yra gaminami žymiai ilgiau nei iš baltųjų.
Plačiausiai, kur yra paplitę ryžių miltai, tai: Azijos, Filipinų, Japonijos, Bangladešo ir Indijos virtuvėse. Japonijoje Naujųjų Metų progą, tradiciškai yra gaminamas Mochi pyragas, kuris yra pagamintas iš ryžių miltų. Na, o vietnamiečiai mėgsta su ryžių miltais pagardinti tirštą sriubą Bánh canh, kuri yra su žuvimi, kiauliena, makaronais arba kitais produktais.
Pastebėjus Indijos virtuvę, joje galima pamatyti populiariuosius lietinius blynus (Neer dosa), kurie yra gaminami iš ryžių miltų. Jie yra patiekiami su įvairiais nesaldžiais ir saldžiais priedais: žuvimi, vištiena, čatniais, kariu, kokosu pienu kartu su vaisių salotomis ir pan. Ryžių miltus galima naudoti skirtinguose patiekaluose (kas mus yra išties neįprasta), o tam, kad būtų pasiektas mums įprastesnis skonis ir tekstūra, šiuos miltus galima maišyti su kvietiniais arba kukurūzų miltais. Ryžių miltai kepiniams suteikia šiek tiek trapumo ir minkštumo.
Kaip pasigaminti ryžių miltus namuose?
Ryžių miltų galima įsigyti vos ne visuose maisto prekių parduotuvėse, bet jeigu norite įsitikinti, kad produktas yra išties natūralus (be jokių priemaišų), tuomet galite juos pasigaminti ir patys. Jums reikės:
- Ne greito paruošimo ryžius (neapdorotus „žalius“) nuplaukite po tekančiu vandeniu;
- Ryžius suberti į didelį dubenį ir įpilkite tiek šalto vandens, kad apsemtų juos (palikite apie 3 – 6 valandas);
- Nupilkite vandenį ir suberkite išbrinkusius ryžius į sietelį bei palikite juos nuvarvėti;
- Ant lygaus paviršiaus, paskleiskite kelis sluoksnius popierinio rankšluosčio ir ant jo tolygiai paberkite ryžius. Taip palikite juos kokiai valandai (jie turi būti drėgni, bet ne šlapi);
- Į maisto smulkintuvą suberkite apie pusę puodelio ryžių. Malkite juos pulsuojančiais judesiais iki tol, kol jie susismulkins į mažus gabalėlius. Tuomet viską bendrai sumalkite iki miltų masės;
- Į įkaitintą keptuvę suberkite pusę puodelio ryžių miltų ir maišykite iki tol, kol nebeliks drėgmės (stebėkite, kad miltai nepradėtų ruduoti!);
- Paimkite miltus iš keptuvės ir patrinkite tarp pirštų: jeigu jie yra birūs, tuomet jau juos galima atvėsinti, jeigu – limpa, dar pakepkite;
- Atvėsusius ryžius persijokite per sietelį;
- Paruoštus miltus suberkite į indelį bei laikykite šaldytuve.
Nebijokite eksperimentuoti
Pasigaminę arba nusipirkę ryžių miltų būtinai išsikepkite lietinių, pyragų, keksų ir pan. Palyginsite skonius tarp ryžių ir kvietinių miltų! Taip pat ryžių miltai yra žymiai sveikesni, todėl jeigu jums šis variantas patiks, galėsite savo maisto racioną papildyti nauju skoniu! Geriausia pradėti ragauti nuo lietinių blynelių, bananų duona bei ryžių miltų trupiniuočiu. Skanaus!
Norintiems išbandyti ir daugiau sveikuoliškų receptų, kuriuose nebūtų pridėtinio cukraus, gliuteno ir kitų medžiagų, kurių vis daugiau žmonių bando atsisakyti, rekomenduotina išbandyti elektroninę parduotuvę No Sugar.