Mokslo metai jau prasidėjo, o jūs dar neturite studijoms pritaikyto nešiojamojo kompiuterio? Ne bėda – žinodami esminius poreikius, lengvai išsirinksite jums tinkamą įrenginį. Tam, kad pirkinys džiugintų, siūlome atkreipti dėmesį į kelis svarbius pasirinkimo kriterijus.
Kietojo disko, RAM ir atminties galimybės
Nešiojamojo kompiuterio pasirinkimas studijoms turėtų prasidėti nuo techninių poreikių apsibrėžimo. Juk vieniems užtenka vidutinio galingumo, o kitiems reikia specialaus pritaikymo, pavyzdžiui, vaizdo medžiagos apdirbimui ar kitokioms sudėtingesnėms programoms.
Jei daugiausia studijų metu tiesiog naršote internete, žiūrite vaizdinę medžiagą, dalyvaujate nuotolinėse paskaitose, užteks vidutinio galingumo kompiuterio. Geriausia, kad tokie vadinamieji laptopai turėtų bent 130 GB atminties SSD tipo kietajame diske ir „Intel Core i5“ procesorių. Visgi norint įrenginio ilgesniam laikui, vertėtų rinktis galingesnius modelius.
Dydis, svoris ir operacinė sistema
Studijoms verta pasirinkti operacinę sistemą, prie kurios jau esate įpratę. Jei didelio skirtumo nėra, verta rinktis tokį variantą, kuris geriau suderinamas su studijų darbais ir jiems naudojamomis programomis. Vis dėlto per daug nerimauti neverta – šiandien skirtingų operacinių sistemų failų formatai tikrai gerai „sutaria“.
Gerokai svarbiau yra nešiojamojo kompiuterio svoris ir dydis. Jei nešiositės įrenginį į paskaitas, verčiau riktis lengvesnį modelį. Nepamirškite, kad kartu teks gabentis ir kroviklį, kuris taip pat prideda bendro svorio. Tačiau nesirinkite lengviausio varianto, jei jo ekrano įstrižainė taip pat maža. Paskaitų metu mažyčio ekrano gali pakakti, visgi ruošdami studijų darbus tokiu įrenginiu galite jausti nemažą diskomfortą. Taigi, tinkamiausias gali būti 13–16 colių įstrižainės kompiuteris.
Priedai – taip pat svarbu
Tam, kad naudotis įranga būtų patogu, pagalvokite apie priedus. Svarbi ne tik greitai veikianti pelytė ar kilimėlis su atrama riešui, bet ir patikimas dėklas. Patartina investuoti į tvirtesnę kuprinę ar krepšį su atskiru skyriumi kompiuteriui. Juos prireikus galėsite pritaikyti ir kelionėms. Išsirinkus tinkamus priedus, naudotis nešiojamuoju kompiuteriu bus maksimaliai patogu.
Be jau išvardytų kriterijų, dėmesio patartina skirti ir gamintojui, modelio naujumui, baterijos galingumui. Nors išsirinkti gerą nešiojamąjį kompiuterį studijoms nėra labai paprasta, skirti tam laiko tikrai verta. Juk kuo tiksliau įvertinsite poreikius, tuo ilgiau džiaugsitės puikiai veikiančiu įrenginiu.