Pirmasis žingsnis atidarant uždarąją akcinę bendrovę Lietuvoje – pasirinkto pavadinimo patikrinimas VšĮ Registrų centre. Jei vardas yra, galima rezervuoti. Verslininkas turi parengti įstatus, kuriuose turi būti nurodyta: įmonės pavadinimas, tai, kad ji yra uždaroji akcinė bendrovė, kapitalo dydis, veiklos pobūdis, buveinė, akcijos, įmonės trukmė, jei ji yra, pasirašymo data.
Vienas iš reikalavimų, kurio investuotojai turi laikytis steigdami įmonę Lietuvoje, yra elektroninio parašo davimas. Tai, žinoma, taikoma tiems, kurie šį procesą atlieka naudodami internetinę parinktį. Nuo 2021 m. pradžios šią galimybę turi ir užsienio investuotojai, kurie dabar gali gauti elektroninio parašo sertifikatą laikydamiesi specialių procedūrų. Jeigu yra tik vienas akcininkas, turi būti pasirašytas steigiamasis aktas. Jeigu narių yra daugiau nei vienas, steigimo sutartis turi būti pasirašyta. Memorandume turi būti nurodyta informacija apie įstatus, steigėjas, bendrovės pavadinimas, informacija apie akcijas, atstovo vardas, pavardė, dokumento pasirašymo data. Turi būti atidaryta banko sąskaita ir minimalus įstatinis kapitalas yra apytiksliai. Reikia įnešti 2900 Eur. Reikia pateikti kvitą, iš kurio matyti, kad kapitalas buvo deponuotas. Turi būti užpildyti buveinės dokumentai. Taip pat būtinas akcininkų sąrašas. Įstatus notariškai patvirtinus ir pareiškimą pateikus minėtus dokumentus reikia atiduoti saugoti VšĮ Registrų centrui ir gauti Registracijos išrašą. Kitas žingsnis yra įmonės antspaudo gavimas, naudojamas kiekviename naujai suformuotos įmonės sandoryje. Paskutinis žingsnis steigiant UAB – mokesčių kreipimasis pas Mokesčių mokėtoją, dirbantį prie Valstybinės mokesčių inspekcijos. Šis procesas neturi trukti 5 dienas po registracijos. Baigę registracijos procedūrą, turėtumėte samdyti buhalterį. Visas registracijos procesas yra paremtas terminais, tad juos reikia labai gerai žinoti ir prisiminti, bei nevėluoti pateikti tam tikrus dokumentus ar gauti atitinkamus sprendimus.
Jei norite atidaryti įmonę Lietuvoje kaip UAB, greičiausiai norite sužinoti kuo daugiau informacijos apie šią struktūrą. UAB įkūrimas reikalauja daug žinių ir laiko, kol įmonė pradės oficialiai funkcionuoti. Štai kodėl įmonių registravimo kausimais Lietuvoje konsultuoja nemažai įmonių, kurių komandos jus informuoja apie pagrindus, kuriuos turėtumėte žinoti apie šį įmonės tipą. Daugiau informacijos vbgrupe.lt.