Praeitą savaitę į nuotolinį posėdį rinkosi Marijampolės savivaldybės Šeimos komisija. Posėdžio metu buvo aptarti svarbūs klausimai, kurie įtakoja Šeimos politikos Savivaldybėje formavimą užtikrinant vaikų gerovę ir pagalbą šeimoms.
Posėdžio metu buvo diskutuota apie ilgalaikę šeimos stiprinimo programą ir priemonių, skirtų stiprinti valstybės institucijų, savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą šeimos politikos įgyvendinimo ir koordinavimo srityje, planą. Pasak Marijampolės savivaldybės vicemero, Šeimos komisijos pirmininko Artūro Visockio, šeimos stiprinimo priemonės jau yra įgyvendinamos savivaldybėje, tačiau trūksta išsamios analizės, kuri leistų suprasti, kurios priemonės yra veiksmingos, o kurios neturi didelio poveikio, ir pastarąsias keisti pasitelkiant naujas. Tačiau norint pasitelkti naujas priemones, taip pat reikia žinoti tam poreikį, kad visas priemonių planas veiktų vieningai. Buvo nutarta peržiūrėti visas esamas priemones ir jų įtaką Šeimos politikos formavimui ir vaikų gerovės užtikrinimui. Atlikus analizę, paaiškės reali situacija ir tik tuomet bus įmanoma atsakingai planuoti ir įgyvendinti priemones.
Vyriausioji specialistė (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė) Jolita Žukelienė pristatė galimybę Marijampolės savivaldybėje įsteigti savanoriškais pagrindais dirbančią Šeimos tarybą. Šeimos tarybų įkūrimas yra vienas iš ilgalaikės šeimos stiprinimo programos uždavinių ir pamažu savivaldybėse minėtos tarybos pradės darbą. „Svarbu, kad Šeimos taryba nebūtų tiesiog biurokratinis organas, o kad veiktų kaip profesionalus patariamasis darinys ir būtų sudaryta iš aktyviai šeimos ir vaikų gerovės srityje veikiančių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų. Tokiu atveju, nevyriausybinis sektorius bus įtrauktas į sprendimų priėmimo procesus ir leis planuoti tikrai reikalingas priemones, nes nevyriausybinės organizacijos yra arčiausiai žmonių ir mato opiausias problemas iš arti,“ – mintimis apie Šeimos tarybą dalinosi Artūras Visockis.
Posėdžio metu taip pat buvo kalbėta apie vis opesne tampančią temą – švietimo įstaigose dirbančių psichologų trūkumą. Komisija nutarė, kad būtina apklausti švietimo įstaigas ir išsiaiškinti šių specialistų trūkumo mastą, nes tik žinant realią situaciją galima planuoti problemos sprendimo būdus.
Šeimos komisija aptarė ir dar vieną labai aktualų klausimą – tai socialinių ir emocinių sunkumų įveikimo programų diegimą priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose. Pasak Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės, tokios programos yra itin svarbios vaikų asmenybės formavimuisi. Taip pat stebima tendencija, kad kai kurie tėvai pasirenka ugdymo įstaigą, kad ir gerokai toliau nuo gyvenamosios vietos, tačiau įdiegusią socialinių ir emocinių sunkumų įveikimo programas. Šeimos komisijos nariai nutarė išsiaiškinti, kodėl vienos ugdymo įstaigos noriai diegia tokias programas, o kitos to nedaro, ir kokie pagrindiniai yra tokių sprendimų motyvai.
Taip pat Šeimos komisija kreipiasi į visuomenę, su šeimomis dirbančius nevyriausybinių organizacijų atstovus ir prašo teikti pasiūlymus, kokius aktualius klausimus reikėtų svarstyti kitame Šeimos komisijos posėdyje ir ieškoti egzistuojančių problemų sprendimų būdų.
Savo pasiūlymus teikite el. paštu [email protected] arba [email protected]
Marijampolės savivaldybės administracijos informacija