Marijampoliečiai kviečiami dalytis legendinio režisieriaus Jono Jurašo gyvenimo Marijampolėje liudijimais, nuotraukomis ir dokumentais.
Kovo 13 d. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje bus atidaryta Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus parengta paroda „Jonas Jurašas. Būties kaina“, pristatanti teatro režisieriaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato J. Jurašo (g. 1936) gyvenimą ir kūrybą.
Ekspozicijoje – visi J. Jurašo spektakliai; tarp jų garsieji „Mamutų medžioklė“, „Grasos namai“, „Barbora Radvilaitė“, net griežtomis sovietinio režimo cenzūros sąlygomis atvirai prabilę į žiūrovus aktualiomis visuomenės gyvenimo temomis, žadinę laisvės, nepriklausomybės, žmogaus orumo ir meilės Lietuvai jausmus. Bus reta proga pamatyti nuotraukas ir iš užsienyje – JAV, Kanados, Japonijos, Vokietijos, Olandijos teatrų scenose – sukurtų pastatymų.
Apie J. Jurašo kūrybą Lietuvoje ir užsienyje žinoma daug. O apie būsimo režisieriaus gyvenimą Marijampolėje 1941–1954 m., kur Joną globojo tetos šeima, parodos rengėjai tikisi daugiau sužinoti pačioje Marijampolėje.
Muziejininkai viliasi, kad žinia apie kovą vyksiančią parodą įkvėps Marijampolės senbuvius, o gal jų vaikus ar vaikaičius pavartyti senus nuotraukų albumus, rasti užrašų, laiškų, kitų senų dokumentų. Visa tai reikšmingai papildytų parodą, suteiktų daugiau žinių apie Marijampolę XX a. viduryje, J. Jurašo ir jo draugų gyvenimą, mokslą, sportą, svajones…
Parodos organizatoriai ragina marijampoliečius pasidalyti savo namuose saugomais senais dokumentais ir nuotraukomis – prašo atnešti į bibliotekos Lankytojų aptarnavimo centrą. Šio centro specialistė Alma Stočkuvienė mielai atsakys į žmonių klausimus apie dokumentų, tampančių parodos eksponatais, saugojimą ir pristatymą parodoje.