Pavasarį keliuose vis dažniau prasilenkiame su žemės ūkio technika. Po žiemos veiklą laukuose atnaujinę ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės skuba dirbti žemę, o po dienos darbų brangią techniką neretai palieka laukuose, be priežiūros.
Policija primena ūkininkams, kad tinkamai neapsaugotas turtas gali tapti masalu vagims.
Kiekvieną pavasarį registruojama nuo kelių iki keliasdešimt nusikalstamų veikų, susijusių
su žemės ūkio priemonių vagystėmis.
Ilgapirščius gali dominti įvairūs chemikalai, trąšos, degalai ar kitos ūkyje naudojamos priemonės bei padargai. Jie neretai būna laikomi nesaugiuose ar tik minimalias apsaugos priemones turinčiose patalpose, todėl ilgapirščiams tampa lengvu grobiu. Pastebima, kad brangstantys chemikalai, trąšos ir degalai gali tapti dar didesniu vagišių taikiniu.
Todėl savo turtą būtina tinkamai apsaugoti: brangių priemonių nelaikyti nuošaliuose pastatuose, pasirūpinti, sandariais langais ir durimis, kokybiškomis spynomis, įrengti signalizaciją.
Nevalia pamiršti ir nuolat lengvo uždarbio besidairančių sukčių keliamo pavojaus. Dėl jų galima patirti nemenkus finansinius nuostolius.
Patariama būti atsargiems perkant žemės ūkio padargus internetu. Skelbimų autoriai gali suvilioti pirkėją, nurodydami mažesnę technikos kainą, nei vyrauja rinkoje, gali naudoti žinomų firmų duomenis ar sukurti fiktyvios įmonės interneto puslapį. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad įprastai su tokiais „pardavėjais“ nurodoma galimybė susisiekti tik elektroniniu paštu. Galiausiai, pradėjus pirkimo–pardavimo procedūrą, paaiškėja, kad parduodama technika yra ne Lietuvoje. Tačiau pirkėjas, susigundęs gera kaina, net neapžiūrėjęs prekės, perveda avansą ar visą sumą į pardavėjo sąskaitą. Deja, po tokio neatsakingo sandorio ūkininkas gali likti ir be technikos, ir be pinigų.
Šiaulių apskr. VPK inf.