Vilkaviškio sporto ir pramogų centre vyko renginys-diskusija „Aš galiu rinktis“.
Projektas skirtas pozityviajai psichoaktyviųjų medžiagų ir priklausomybių prevencijai.
Projekte buvo pakviesti dalyvauti 6 rajono švietimo įstaigų atstovai ir juos lydintis mokytojas.
Džiugu, kad renginyje dalyvavo Vilkaviškio r. Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro; Vilkaviškio r. Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro Alvito skyriaus; Vilkaviškio r. Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro Keturvalakių skyriaus; Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinės mokyklos; Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazijos Bartninkų skyriaus; Vilkaviškio r. Kybartų „Saulės“ progimnazijos; Vilkaviškio „Ąžuolo” progimnazijos; Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos atstovai.
Renginį moderavo Raimonda Kurauskienė.
Dar prieš būsimą susitikimą visos mokyklos atliko namų darbus, vėliau juos pristatė, o bendras detales sudėjo į dėlionę.
Po bendrų veiklų aktorius ir dramaturgas Raimondas Klezys susirinkusiesiems pristatė monospektaklį „Dulkėti veidrodžiai“. Mokiniai ne tik stebėjo profesionaliai vaidinantį aktorių, bet ir patys buvo pakviesti įsitraukti į spektaklio veiksmą, skaityti dialogus, improvizuoti. Interaktyvus spektaklis palietė skaudžias problemas ir skatino pamąstyti apie jaunus žmones, grimztančius į būties beprasmybę ir bandančius pakilti iš nevilties liūno.
„Dulkėti veidrodžiai“ – tai jaunimui aktualių temų bei jų kasdienybės atspindys. Apie skaudžius dalykus pasakojama ne pamokslaujamu tonu, o kaip tik – nerūpestingai, patraukliai, taip, kad norisi klausytis ir išgirsti, ką bandoma pasakyti.
Renginyje taip pat dalyvavo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Vilkaviškio rajono Visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Sadauskienė, Savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė vyriausioji specialistė Rita Viktoravičienė, Jaunimo reikalų koordinatorė Danguolė Gudeliauskienė.
Sveikindama susirinkusiuosius pavaduotoja D. Riklienė sakė, kad dažnai norima, jog Lietuva būtų stipri, teisinga, žalia ir inovatyvi. Visi norime geresnio ugdymo rezultatų, sutvarkytų mokymo klasių, įdomios popamokinės veiklos mūsų vaikams, įvairiapusio neformalaus ugdymo, tačiau dažnai nepagalvojame, kad svajones gadina priklausomybės, patyčios, smurtas, kurių, kaip bebūtų gaila, šalies ugdymo įstaigose – gausu. Visų pirma turime stengtis, kad jaunimas suprastų, jog viską galima pakeisti, kad svarbu kalbėtis ir išsikalbėti. Tokios iniciatyvos, kurių metu problemas pasakotojas pateikia per save, per savo asmeninę patirtį, padeda jaunam žmogui suprasti, jog jis šiame pasaulyje ne vienas.
Taip pat pavaduotoja padėkojo Vilkaviškio visuomenės sveikatos biuro komandai už inovatyvių metodų, priemonių paiešką ir kitokių renginių organizavimą.