Lietuvos kino teatruose šiuo metu atšauktas rodyti Hayao Miyazaki filmas „Berniukas ir garnys“, dėl kino platinimo įmonei mestų kaltinimų, turint ryšių su Rusija.
Visgi, tokia situacija jau nieko nestebina – rusiški filmai kino žiūrovų nepasiekia jau pora metų, nusprendus nerodyti okupacinės šalies produkcijos.
„Sūduvos gido“ redakcijai Marijampolės „Spindulio“ kino teatro vadybininkė Aušrinė Šimaitienė teigė, kad rusiška produkcija kino teatre „Spindulys“ niekada nebuvo labai populiari, tad didesnių nuostolių dėl to tikrai nepatiriama.
Vadybininkės teigimu, dažniausiai rodyti komedijos žanro filmai, iš jų paklausesni būdavo šventiniu laikotarpiu išleidžiami filmai „Eglutės 8“, „Eglutės. Finalas“, „Naujosios eglutės“, „Eglutės 5“ ir kitos šio filmo dalys.
Atsakant į klausimą ar Rusiškoje produkcijoje buvo galima įžvelgti tam tikrų propagandinių motyvų, A. Šimaitienė teigia, kad anksčiau demonstruotuose filmuose tikriausiai, kad ne.
Filmų platintojai nesiūlydavo kino teatrams tokių filmų. Be to, tokio pobūdžio turinį draudžia Lietuvos Respublikos kino įstatymas.
Filmų reguliavimas vyksta ir Filmų indeksavimo komisijoje, kuri nustato, ar filmas nėra smurtinis, ar filmo tikslas nėra neapykantos kurstymas, propaganda. Jeigu komisija nustato tokio pobūdžio turinį, filmas nėra registruojamas Lietuvos kino centro filmų registre ir jis negali būti rodomas Lietuvos Respublikoje, tad, manoma, kad „Spindulio“ kino teatre tokie filmai nerodyti.
Vadybininkė akcentuoja ir tai, kad Rusijoje kurtų filmų atsisakymas repertuarui didelės įtakos nepadarė.
Kino teatre sėkmingai rodomi lietuviški, europietiški, amerikietiški, Azijos šalių filmai. Repertuarą gausiau papildė ir Ukrainos kūrėjų filmai – rodyti tokie filmai kaip „Mėlyna kaip apelsinas žemė“, „Mavka: miško siela“, taip pat vyko Ukrainos kino dienos FREEDOM ON SCREEN.
Lietuvos kino centras, palaikydamas Ukrainos paramos fondo „CinemaAid“ iniciatyvą įvairiose pasaulio šalyse rengti ukrainiečių kino kūrėjų filmų maratonus, kvietė į Lietuvoje vyksiančias Ukrainos kino dienas, kurių metų buvo pristatyti penki Ukrainos kino kūrėjų filmai: „Blogi keliai“, „Žemė, stop“, „Ši liūtis niekada nesibaigs“, „Victor_robot“, „Neįgarsintos mintys“.
Kino teatre „Spindulys“ buvo organizuojami ir nemokami kino seansai ukrainiečių šeimoms, taip išreiškiant jiems paramą ir palaikymą – juos aktyviai lankė būtent laikinai Marijampolės mieste gyvenantys ukrainiečiai.