Pareigūnas daugumai asocijuojasi su uniforma ir griežta veido išraiška, tačiau po šiais rekvizitais neretai slepiasi ir daug spalvingesnių bruožų bei savybių. Dvidešimt metų bausmių vykdymo sistemoje probacijos pareigūne dirbanti Edita, veiklą vykdanti Kauno regiono skyriuje (Šakių r. savivaldybėje), neseniai kolegas bei aplinkinius nustebino savo pomėgiu, kuriam skiria visą laisvą po darbo laiką – moteris tapo akrilu.
Edita Matusevičienė teigia, kad pomėgis piešti atsirado įsibėgėjus šalyje griežtoms karantino sąlygoms. Anksčiau akrilu nėra nei piešusi, nei mokiusis tapybos paslapčių ar įgūdžių. Pareigūnė prisipažįsta, kad tapyba – jos atrastas atsipalaidavimo ir teigiamos energijos šaltinis, „teigiamai įkraunantis“ kitai dienai, nes per dvidešimt tarnybos metų suprato, kad ne jos misija keisti žmogų, jos darbas – padėti atsigręžti į save, suvokti, kodėl gyvenimas taip ritasi pakalnėn, ir padėti žmogui keltis. Deja, sėkmės istorijų nėra tiek daug, kiek norėtųsi, darbo specifika tikrai kartais „įvaro į kampą“ emociškai, o štai vakare su teptuku rankoje atgyja ramuma, nes Edita panirsta į nostalgiškus jūros, Lietuvos gamtos ar mielų savo augintinių prisiminimus. Pareigūnė paatviravo, kad ankstesnius jos pomėgius (rankdarbius, mezgimą, interjero dizainą) užvaldžiusi tapyba nebus paskutinis jos gyvenimo iššūkis, ateityje ji norėtų išbandyti ir keramiką.
Vyriausioji specialistė Edita Matusevičienė, įkalbėta susidomėjusių kolegų, dalį savo darbų sutiko eksponuoti Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus (Kauno mieste) tarnybinėse patalpose. 2021 m. kovo 23 dieną meniškos sielos resocializacijos specialistės parodoje eksponuojama dvidešimt du darbai – nors už lango dar niūru, tačiau pareigūnų darbo vietoje tikra vasara ir gaivuma. Pasigrožėkit patys:
Kalėjimų departamento informacija