Daug mokomasi žaidžiant, ir nors žaidimais pagrįstas mokymasis telefonų ir kitų įrenginių ekranuose turi savo vietą, stalo žaidimai vaikams turi didelę naudą – tiek socialiniu, tiek akademiniu požiūriu. Kai kurie vaikai (ir tėvai!) stalo žaidimus apibūdina kaip nuobodžius, senamadiškus ar daug laiko reikalaujančius, tačiau verta suteikti jiems galimybę. Stalo žaidimų, su kuriais susiduria dauguma žmonių, skaičius yra mažas. Dauguma žmonių nesuvokia, kad siūloma didžiulė žaidimų įvairovė ir kad per pastaruosius kelerius metus jie tapo daug geresni. Taigi, kaip jūsų vaikas gali žaisti stalo žaidimus su šeima ir draugais?
Stalo žaidimai skatina leisti laiką su šeima
Įtemptame kasdieniame gyvenime gali būti sunku sustoti ir kokybiškai praleisti laiką kartu, tačiau gali padėti stalo žaidimai vaikams ir ne tik. Stalo žaidimai vaikams suteikia retą galimybę mėgautis vienas kito draugija. Kai visi sėdite grupėje, šeimos ryšys sustiprėja ir didėja priklausymo jausmas. Fizinis artumas padeda išlikti artimesniems emociškai, o žaidimai gali padėti formuotis pokalbiams.
Kai vaikai bręsta, jie trokšta nepriklausomybės, ir jūs galite pastebėti, kad jūsų kadaise kalbus vaikas dabar vengia pokalbių. Stalo žaidimai vaikams padeda, nes žaisdami kalbate apie žaidimą, o pokalbiai platesnėmis temomis dažnai vystosi iš ten. Taip pat naudingi žaidimai yra jaunesniems vaikams, kurie yra drovūs, tylūs ar turi bendravimo sunkumų. Vaikai, kuriems sunku bendrauti įprastose situacijose, žaisdami stalo žaidimus dažnai atsiveria ir tampa neįtikėtinai šnekūs. Daugiau skaitykite https://eduko.lt/
Stalo žaidimai gali padėti specialiųjų poreikių vaikams
Vaikams, turintiems mokymosi sunkumų, stalo žaidimai vaikams dažnai būna naudingi ir malonūs, net jei jiems sunku bendrauti ir atkreipti dėmesį kitose situacijose. Daugeliui autizmu sergančių vaikų stalo žaidimai atrodo ypač patrauklūs, nes jie turi taisykles, žaidžiama teisingai ir neteisingai, o niuansai dažnai pašalinami. Tai išnaudoja jų stipriąsias puses ir padeda jiems jaustis atsipalaidavusiems.
Nesvarbu, ar jūsų vaikas ką tik pradėjo lankyti mokyklą, ar pereina į vidurinę mokyklą, gebėjimas vykdyti nurodymus yra esminis įgūdis tiek namuose, tiek mokykloje. Kai vaikai žaidžia stalo žaidimus, jie turi klausytis instrukcijų, jas „suvirškinti“ ir tada sugalvoti, ką daryti. Jie mokosi susidoroti su ribomis ir apribojimais ir randa būdų, kaip jose dirbti.
Stalo žaidimai padeda vaikams išmokti patirti nesėkmes
Atsparumas – gebėjimas susitvarkyti ir bandyti dar kartą, kai viskas klostosi ne taip – labai svarbu, kad vaikai to išmoktų mokykloje ir socialinėje aplinkoje. Stalo žaidimai vaikams padeda vaikams mokytis iš nesėkmių saugioje aplinkoje, o kai kuriems vaikams labai sunku pralaimėti, tačiau tai padidina jų gebėjimą susidoroti su nesėkmėmis. Jei leisite savo vaikui laimėti, atimsite galimybę mokytis iš nesėkmės. Vietoj to, pagirkite jų pastangas ir paskatinkite pokalbį apie tai, kas nutiko ne taip ir vaikai pradės suprasti, kad nesėkmė moko juos siekti sėkmės.