Marijampolės Sūduvos gimnazija baigia įgyvendinti ES finansuojamą Erasmus KA1 projektą „Stebėk. Tobulėk. Taikyk“. Gegužės 2 – 6 dienomis mokytojų grupė su darbo stebėjimo vizitu vyko į Estiją.
Šalia Talino esančioje Viimsi gimnazijoje, kuri pritaikyta ugdyti šiuolaikinį XXI a. mokinį, susipažino su naujos – pirmąjį penkmetį skaičiuojančios – ugdymo įstaigos mokymo programomis, taikomais mokymo metodais, inovatyviomis erdvėmis. Jau vien faktas, kad mokykla įkurta atlikus gyventojų apklausą, kokiais prioritetais jie vadovaujasi, siekdami ugdyti jauną žmogų, pasako, kad gimnazijos vizija yra labai aiški.
Ir iš tikrųjų įsitikinta, kad didžiausias dėmesys skiriamas ne mokymosi rezultatams, bet ugdymo procesui bei asmenybės augimui. Didžiausias įdirbis atliekamas pirmoje gimnazijos klasėje: išvystyta mentoriavimo sistema, kuomet 16 mokinių paskiriamas mentorius, sukuriantis šiltus tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo santykius, padedantis mokiniui išsiugdyti pareigos, atsakomybės jausmą, savarankiškai planuotis laiką.
Besisvečiuojant nustebino daugelis dalykų: grožėjomės šiuolaikiškomis poilsio erdvėmis su mažais bibliotekų kampeliais, stalo tenisu, stalo futbolu aktyvesniems; neišgirdome į pamokas kviečiančių skambučių, pamokos laikas pailgintas iki 70 minučių (per tokią trukmę giliau įsisavinamas temos turinys, išlieka galimybė panaudoti kuo daugiau metodų).
Džiugu, kad teko ne tik stebėti įvairių dalykų (anglų kalbos, istorijos, muzikos, istorijos) pamokas, bet ir patiems įsitraukti į įdomias bei naudingas veiklas. Išbandėme daug aktyvių metodų, kaip galima sudominti mokinį ir ugdymo procesą padaryti patrauklesnį. Dalyvavome mokytojų bendruomenės susirinkime, kuris vyksta kartą per savaitę.
Tokių susitikimų metu dalijamasi džiaugsmais, iššūkiais, problemomis, patarimais. Kolegialus, betarpiškas mokytojų bendravimas – viena iš pamatinių gimnazijos vertybių, nes tik veikiant kartu galima padaryti labai daug.
Apibendrinę vizito patirtis galime sakyti, kad darome daug gražių ir naudingų dalykų, tačiau šešėliuojant kitų veiklas, be jokios abejonės, pasimokoma, patobulėjama ir belieka tik išbandyti bei taikyti naudingus pavyzdžius savo praktikoje, kaip tą ragina daryti projektas: „Stebėk. Tobulėk. Taikyk“.
Reda Benevičienė