Kokias pirotechnikos priemones pirkti?
Pirkite pirotechnikos priemones, kurios yra patikrintos ir sertifikuotos, todėl jas saugu naudoti, nes jų veikimas yra prognozuojamas. Visos legaliai Lietuvoje parduodamos pirotechnikos priemonės privalo turėti lietuvių kalba pateiktą instrukciją. Prieš įsigydami pirotechnikos priemones atkreipkite dėmesį į jų naudojimo instrukciją, kurioje išvardinti saugumo reikalavimai: kaip pirotechninę priemonę naudoti saugiai, ar galima naudoti patalpose, amžius, nuo kurio galima ją įsigyti ir naudoti. Taip pat turi būti nurodytas galiojimo laikas. Šiais reikalavimais būtina vadovautis.
Kur draudžiama naudoti pirotechnikos priemones?
Pirotechnikos priemones naudoti draudžiama arčiau kaip 30 metrų atstumu šalia mokyklų, vaikų darželių, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, šarvojimo patalpų.
Kaip elgtis su pirotechnikos priemonėmis?
-Nenaudokite savadarbių ar neaiškios kilmės pirotechnikos priemonių.
-Pirotechnikos priemones naudoti griežtai draudžiama neblaiviems ir apsvaigusiems asmenimis
-Saugokite pirotechnikos priemones nuo vaikų.
-Pirotechnikos priemones naudokite saugioje vietoje. Saugi vieta – tai vieta atokiau nuo pastatų, automobilių, žmonių susibūrimo vietų.
-Jeigu pirotechnikos priemonė neiššovė, dar kartą jos nebedekite. Prie jos nesiartinkite mažiausiai 15 min. arba tiek, kiek nurodyta naudojimo instrukcijoje.
-Jokiu būdu pirotechnikos priemonių neardykite, nes jų gamybai naudojamos cheminės medžiagos yra pavojingos, taip pat ardomos jos gali sprogti.
Naujųjų metų naktį gyvenamųjų būstų balkonuose nepalikite degių, staigiai užsiliepsnoti galinčių medžiagų. Kilus gaisrui dėl neatsargiai paleistų pirotechnikos priemonių, nedelsiant kvieskite ugniagesius.
Pasirinkite saugią vietą leisti fejerverkus
Saugi vieta – tai vieta atokiau nuo pastatų, automobilių, žmonių susibūrimo vietų. Vykstant šventei, koncertui ar Naujųjų metų sutiktuvėms, nederėtų leisti fejerverkų juos nusinešus į minios vidurį. Geriausia šaudyti fejerverkus atviroje erdvėje, kur jiems negali sutrukdyti, pavyzdžiui, medžių šakos ar kiti dalykai. PAGD atkreipia dėmesį, kad kasmet pasitaiko atvejų, kuomet dėl fejerverkų užsiliepsnoja daugiabučiai namai, ypač jų balkonai. Raketos kartais netikėtai pakeičia kryptį ar būna paleidžiamos tokiu kampu, kad pataikytų į balkonus, nesilaikoma saugaus atstumo. Kartais užsiliepsnoja ir ūkiniai pastatai, o tuomet, kai fejerverkai leidžiami automobilių aikštelėse – transporto priemonės.
Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos informacija