Nuostabia gamta apsupta Ąžuolų Būda kvėpuoja pavasariu.
Senoje 1937 m. publikacijoje pavasariu mėgavosi daugybė žmonių. Į ąžuolais apsuptą gyvenvietę atvyko šauliai, aplinkinių parapijų klebonai ir vyskupai. Į šilais garsėjantį prieglobstį iš Kauno užsuko Šaulių Sąjungos vadas.
Pasak įvykių liudininko plunksnos, „Marijampolės rinktinės Ąžuolų Būdos būrio šauliai, pasistatę sau namus, ryžosi pastatyti vietos visuomenei bažnyčią. Šauliai susilaukė gyventojų pritarimo – darbas buvo pradėtas.
Buvo sutvarkytas sklypo klausimas, atlikti pamatų darbai ir išvesta dalis sienų. Žmonės džiaugiasi, kad turės savo Dievo namus. Nes link Skriaudžių – 12 kilometrų. Link Kazlų Rūdos artimiausios bažnyčios – 8 km.
Antrą Sekminių dieną įvyko vis dar statomos Ąžuolų Būdos bažnyčios pašventinimas. Į iškilmes iš Vilkaviškio atvyko vyskupas Mečislovas Reinys. Jį pasitiko didelės žmonių minios. Iš Kauno atvažiavo Šaulių Sąjungos vadas pulkininkas Pr. Saladžius.
Nemiegojo ir marijampoliečiai. Atvyko Marijampolės miesto burmistras Maurukas, apskrities viršininkas Pimpė, Marijampolės šaulių rinktinės vadas plk. Kerbelis.
Įpusėtos statyti bažnyčios viduje buvo pašventinimo pamaldos. Vėliau vyskupas laikė mišias. Gražusis altorius stovėjo lauke – buvo išpuoštas žalumynais. Netrukus giedojo šaulių choras, o iš Marijampolės atvykęs devinto pulko orkestras griežė maršą.
Po pamaldų, miške, gražioje pušynais apaugusioje vietoje Šaulių Sąjungos vadas sakė kalbą. Įvyko šaulių pasirodymas. Išsirikiavo daliniai ir praėjo iškilmių maršu.
Čia pat pušyne įvyko posėdis. Garbingi svečiai sakė kalbas. Apie Ąžuolų Būdos šaulių būrio veiklą pranešė būrio vadas Kazys Šimanauskas.
Iškilmių diena praėjo pavyzdingai.
Miestelio šaulių tarybą sudaro šie asmenys: K. Šimanauskas, mokytojas V. Barniškis, A. Mozūraitis, A. Arminas, V. Byla”.
1931 m., Ąžuolų Būda