Sename ketvirto dešimtmečio Marijampolėje leistame laikraštyje rašoma apie pramogas ir statybas. Minimos legendiniame miesto sode vykusios tarpukario galiūnų varžybos. Skundžiamasi didelėmis paslaugų kainomis. Pažymima apie nemažėjančias mieste statybų apsukas.
Anot senųjų šaltinių, „marijampoliečiai pirkliai skundžiasi ekonomine krize labiau nei bet kas kitas. Tačiau nauji pastatai Marijampolėje kyla vienas paskui kitą.
O kodėl gi jiems nekilti? Kada ūkio gaminių kainos sumažėjo kelis kartus, tai duona, mėsa ir kiti maisto produktai liko prie senų kainų. Fabrikų dirbiniai taip pat brangūs. O daktarų, advokatų paslaugų honorarai išliko dideli.
Šią vasarą Marijampolėje be gražaus pieninės mūrinuko išdygo dviejų-trijų aukštų namai Vytauto ir Kęstučio gatvėse. Amerikiečiui pardavęs savo senąją vilą puikius namus pasistatys Dr. Bagdonas. Miesto sode kaliniai meistrauja teniso aikštelę ir dažo naują mūro tvorą.
Birželio pradžioje, sekmadienį į Marijampolę, su didelėmis afišomis, atvažiavo kažkokie „sunkiųjų svorių čempionai“. Po pietų, miesto sodas buvo uždarytas. Prasidėjo jų pasirodymas. Vadinamos imtynės. Rodė savo raumenų stiprumą. Visa jų estetika – mėtyti sunkų svorį į visas keturias puses. Taip pat pasižymėjo nerangiu plojimu vienas kitam per nugaras.
Kai kurių žiūrovų išsireiškimu – į raumenų kalnus galima žiūrėti ir nemokamai.
Kitoje temoje rašoma, kad parapijos bažnytėlėje įtaisyti garsiakalbiai. Marijampoliečiai laukia Šv. Povilo ir Petro šventės. Nuo šiol trys garsiakalbiai šventoriuje bus visiems girdimi. Prie altoriaus, vargonų ir sakykloje sumontuoti mikrofonai.“
1934 m. laikraštyje „Savivaldybė“ rašoma apie Marijampolės tarybos priimtus sprendimus. Anot reporterio plunksnos, „Anksčiau Basanavičiaus aikštėje buvo turgavietė. Dabar ji nukelta į kitą vietą. Tačiau viduryje aikštės vis dar yra keli prekybos trobesiai, kurie trukdo tos aikštės tvarkymą. Miesto tarybos narys V. Prūsas pateikė savo pasiūlymą burmistrui:
Visas prekybos būdeles iš Basanavičiaus aikštės nukelti. Išardyti ir sutvarkyti grindinį. Ruošti skverą būsimoms paminklo statyboms.“
1934 m.