Kovo 28 d. Vilniaus rotušėje tradicinės kultūros puoselėtojams, saugantiems išskirtinę kultūrinę tapatybę atspindinčius reiškinius, kurie įtraukti į nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą, įteikti tai patvirtinantys sertifikatai.
Tai patvirtinantį sertifikatą atsiėmė ir Tautkaičių klojimo teatro „Gegnė“ vadovė Ona Miliauskienė, kolektyvui vadovaujanti beveik 50 metų, ir šio mėgėjų teatro, gyvuojančio beveik 75 metus, nariai.
„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi unikalias mėgėjų teatro tradicijas iš kartos į kartą perduodančio klojimo teatro pasiekimu. Tai ne tik pripažinimas ir įvertinimas, bet ir įpareigojimas visa tai išsaugoti ateities kartoms. Nuoširdžiai sveikinu visą Tautkaičių klojimo teatro bendruomenę ir dėkoju šio teatro sielai ir vadovei Onutei, kurios nuoseklaus darbo ir atsidavimo mylimai veiklai dėka galime didžiuotis, kad nuo šiol sąvade įrašytas ir mūsų krašto paveldas“, − sako Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.
Šventiniame renginyje, reprezentuodamas savo veiklą, vienas ryškiausių Klojimo teatro tradicijos tęsėjų ir puoselėtojų Tautkaičių klojimo teatras „Gegnė“ parodė Juozo Baltušio pjesės „Gieda gaideliai“ ištrauką. Apie Tautkaičiuose kuriančią ir liaudiško vaidinimo tradiciją saugančią kelių kartų teatro bendruomenę pasakojo aktorė Alvyda Čepaitė.
Kaip pažymima nacionalinio Nematerialaus kultūros paveldo vertybių registre, Marijampolės savivaldybėje daugiau kaip 70 gyvuojantis Tautkaičių klojimo teatro „Gegnė“ yra vienas ryškiausių gyvybingai tradicijas tęsiantis mėgėjų teatro reiškinys. Šis teatras atitinka visas žanro savybes: turi savo kluoną, vietinių neprofesionalių įvairaus amžiaus aktorių, stato nesudėtingo, aiškaus ir dinamiško veiksmo bei siužeto pjeses, kurių personažus nesunku suvaidinti, o žiūrovui lengva suprasti spektaklio turinį. Tautkaičių teatro tradicijos išskirtinumas – šeimų, giminių bendruomenė, kurioje iš kartos į kartą perduodami vaidinimo įgūdžiai, patirtis, bendravimo kultūra. „Gegnė“ yra pastačiusi per 50 vaidinimų, kuriuose vaidino apie 100 aktorių, o dabartiniuose pastatymuose vaidmenis kuria teatro pradininkų anūkai, proanūkiai. „Gegnės“ spektakliai – įvairių lietuvių autorių kūriniai, pjesės, pritaikytos kaimiškai teatro specifikai.
Dženčialaukoje esančios sodybos ir kluono aplinkoje per Žolinę teatro kolektyvas kasmet organizuoja gausaus žiūrovų būrio sulaukiančią Klojimo teatrų šventę. Tiek aktoriams vaidyba, tiek žiūrovams spektaklių stebėjimas teikia džiaugsmą, stiprina vietos ir teatro mėgėjų bendruomenę.