Sename 1933 m. laikraštyje radau žinutę apie Šakių mieste gyvenusios moters prisiminimus. Buvusi miesto vaistininkė sulaukdavo svečių – savo apsilankymu pradžiugindavo Vincas Kudirka. Kitame pranešime rašoma apie netoli Šakių buvusį nemažą fabriką.
Anot žinutės, „V. Kudirkos gyvenimo laikais Šakiai buvo mažas, beveik vienų žydų gyvenamas miestelis. Lietuvių inteligentų praktiškai nebuvo. Himno autorius turėdamas kelias laisvesnes minutes, dažnai apsilankydavo pas Lukoševičiūtę-Ganienę.
Moteris prisimena V. Kudirkos vizitus. Dar ir dabar ji turi pianiną, kuriuo Kudirka skambindavo norėdamas pademonstruoti sukurtus muzikinius kūrinius. Minimai moteriškei himno autorius padovanojo du tomus savo raštų. Abi knygos buvo paženklintos autografu.
Pas ją archyve, kaip tuo metu buvusią vaistininkę, yra užsilikę keli receptai. Ant jų yra Vinco Kudirkos parašas. Receptai buvo skirti himno autoriaus pacientams.
Tas knygas (su parašais) kaip šeimynines vertybes p. Lukoševičiūtė-Ganienė labai brangina ir niekam jų neatiduos. Bet receptus reiktų paimti ir perduoti Dr. Vinco Kudirkos muziejui, nes gali žūti,“ – konstatuoja 1933 metų reporteris.
Apie vieną didžiausių zanavykų fabrikų 1933 m. rašė taip: „Už pusės kilometro nuo Šakių, Naujienaitės kaime, iš seno yra vienas stambiausių zanavykijoje pono Malcano žemės ūkio mašinų fabrikas.
Pastaruoju laiku sumažėjo naujų įrenginių paklausa. Fabrikas sumažino darbo apsukas ir atleido visus nevedusius darbininkus. Taip iš trisdešimt darbininkų, dabar liko dirbti tik apie dešimt. Vietoje mašinų įrenginių fabrikas dabar dirba visokiausius sraigtelius. Dalį parduoda Lietuvoje, dalį išveža į užsienį.“
„Vietoje autobusų – arkliai. Pasirodo įvedus autobusams Šakiuose tam tikrus leidimus, sunkieji prekiniai automobiliai tarp Šakių ir Kauno nustojo važinėti. Dabar prekės, kurios buvo vežamos autobusais, išvežiojamos arklių tempiamais vežimais. Kelionė į abu galus trunka dvi dienas.
Dabar autobusai „vaikščioja“ tik iki Vilkaviškio geležinkelio stoties. Nors geležinkeliu patogiau važiuoti, bet kur kas brangiau išeina.“
1933 m. Šakiai