Gegužės 12 dieną Kazio Griniaus gimnazijos merginų komanda varžėsi dėl galimybės įsteigti savo pirmąją įmonę ir po įnirtingos kovos namo sugrįžo su plačia šypsena. Marijampolės savivaldybės salėje vyko projekto „Skrydis verslo klase“ baigiamasis renginys, kurio metu dvylika komandų iš Alytaus ir Marijampolės apskričių mokyklų pristatė savo verslo idėjas ir verslo planus. Iš jų tik šešių komandų verslo idėjos buvo pripažintos gyvybingomis ir joms buvo rekomenduota steigti įmones ir pradėti verslą. Tarp geriausiųjų pateko ir Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos komanda. Projekto „Skrydis verslo klase“ tikslas – skatinti jaunus žmones savo idėjas paversti sėkmingais verslais, ugdyti jaunų žmonių verslumą, teikti pagalbą rengiant inovatyvius verslo planus, ieškoti finansavimo ir teikti pagalbą rengiant verslo planus.
Kazio Griniaus gimnazijoje projekto mokymuose dalyvavo trys komandos, bet finišo tiesiąją pasiekė tik keturių merginų – ketvirtokės M.Ulevičiūtės ir trečiokių V.Jankutės, J.Jankauskaitės ir G.Arcikauskaitės komanda. Merginos konkursui pristatė maisto pristatymo paslaugos teikimo idėją. Kartu su viešosios įstaigos Kazlų Rūdos verslo inkubatorius direktorės Meiritos Tamašauskienės pagalba parengtas verslo planas ir verslo idėjos pristatymas atnešė komandai ne tik sėkmę, bet ir finansinį atlygį. Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius ir Kazlų Rūdos verslininkų klubo prezidentas Mečislovas Daugiala išlaikė prieš metus prasidedant projektui duotą žodį skirti 290 eurų premiją komandai už verslo idėjos pristatymą, o konkurso organizatoriai asociacija „Teisėtvarka“ skyrė 290 eurų vertės čekį įmonės veiklos pradžiai.
Projektas truko visus metus (atrodo, gana ilgas laiko tarpas idėjos brandinimui) tačiau rungtis finale su pačiomis geriausiomis idėjomis buvo nelengva užduotis. Anksti ryte į Marijampolę vykusios merginos uoliai ruošėsi pristatymui: taisė ir koregavo paruoštą verslo planą, ieškojo žodžių, kurie geriausiai apibūdintų jų tikslus ir uždavinius, stengėsi nepasiklysti tarp visų skaičiavimų ir vis tikrino, ar niekur neįsivėlė klaida. Merginų komanda neslėpė, kad jaudulys buvo, tačiau visais įmanomais būdais bandė save motyvuoti ir nuteikti pozityviai: „Mūsų net pristatymo eilės numeris iškrito mums sėkmingas skaičius!“, – juokėsi konkurso dalyvės.
Abiturientė Milda Ulevičiūtė, paklausta kaip jaučiasi, kai projektas pasibaigė ir atsivėrė nauja galimybė imtis realių ir apčiuopiamų darbų kuriant savo įmonę, atviravo, kad tai ir buvo jos didžiausias tikslas. „Dar prasidėjus šiam projektui supratau, kad tai puiki galimybė tiek man pačiai, mano komandai, tiek visai Kazlų Rūdai, turint galvoje, kad mūsų idėjos pagrindas – būti tarp tiekėjo ir pirkėjo, pardavinėti paslaugas. Emocijos po finalo nuostabios. Ypatingai, kai jaučiame palaikymą iš investuotojų ir mūsų savivaldybės. Esu labai laiminga, kad pasinaudojau šia puikia galimybe ir šiai dienai esu pasiruošusi tęsti ir vykdyti savo užsibrėžtus tikslus.“, – pasakojo M. Ulevičiūtė. Vienuoliktą klasę šiais metais baigianti Justė Jankauskaitė taip pat neslepia savo užsidegimo ir noro veikti:„ Iš pradžių mūsų komanda, lyginant su kitomis savivaldybės grupėmis buvo labiausiai neužtikrinta. Projekto verslo konsultantai net juokavo, kad mūsų komandoje matė visą idėjų metamorfozę: nuo šokolado fabriko iki maistą tiekiančios įmonės. Tačiau dėl to labai ir džiaugiuosi, kad sugebėjome palikti visas baimes užnugaryje, mąstyti plačiau ir iš visų idėjų išsirinkti pačią geriausią, kuri mums ir atnešė sėkmę projekte.“
Tikimės, kad kazlųrūdietės neapleis nei savo verslo iniciatyvos, nei savo krašto ir sėkmingai žengs į priekį kartu su savo idėja.
Justė Jankauskaitė
Po nuotrauka: Projekto VšĮ Kazlų Rūdos verslo inkubatorius direktorė M.Tamašauskienė ir Kazio Griniaus gimnazijos būsimų verslininkių komanda V.Jankutė, M.Ulevičiūtė, G.Arcikauskaitė, J.Jankauskaitė.