Šiuo vasaros laiku daugelis vaikų keliauja į įvairias stovyklas. Žaisti, susidraugauti, gerai praleisti laiką, gilintis į savo vidinį pasaulį ir tuo pat metu kažko naujo išmokti. Virbalio pagrindinės mokyklos pagalbos mokiniui specialistai ir administracija pagalvojo, kad stovyklos naudingos ne tik vaikams, bet ir tėvams, todėl birželio 15 dieną būsimų pirmokų tėvai buvo pakviesti į visos dienos stovyklą.
Ar reikia namuose turėti kompiuterį? Kodėl uniformos dėvėjimas keičia mokinio elgesį? Kokios yra šiuolaikinės pamokos ir ką per jas veikiame? Tokius ir daugelį kitų klausimų aptarė mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Svetlana Vitkovskaja, kuri pademonstravo tėveliams 3D klasės galimybes, įrodydama, kad dabartiniams mokiniams mokytis yra kur kas smagiau ir įdomiau. Išgerti kavos mokytojų kambaryje kartu su būsima pirmokėlių mokytoja, apžiūrėti, kur vyksta posėdžiai – įdomi patirtis tėveliams, kurie patikės savo brangiausią turtą, vaikus, į mokyklos darbuotojų rankas.
Mokykloje svarbu ne tik skaityti ir rašyti. Lygiai taip pat svarbu vaiko savarankiškumas, emocinis pasirengimas ir jo socialiniai įgūdžiai. Ar mokama užmegzti pokalbį su nepažįstamais vaikais? Ar sugebama prisitaikyti prie naujos aplinkos? Taip pat labai svarbus gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti, spręsti konfliktus, dalytis priemonėmis, kantriai sulaukti mokytojos dėmesio ar savo eilės. Tam, kad viskas sklandžiai eitųsi, labai svarbu pažinti vieni kitus. O kas geriau pažįsta pirmokus, jei ne TĖVAI? Psichologės Anželikos Bučinskienės užsiėmimų metu tėvai pristatė savo vaikus, analizavo kylančias problemas, kortelių pagalba išsakė kylančius savo, kaip tėvų, poreikius, pamąstė, ko tikisi iš mokyklos, mokytojų, savo vaikų… Praktinio užsiėmimo su psichologe metu tėvai pastebėjo ir įvertino, koks svarbus yra tėvų ryšys (bendradarbiavimas) su mokykla.
Kaip ir priklauso tikriems stovyklautojams – buvo ir pietūs mokyklos valgykloje. Patiekalų įvairovės, kokybės, skonių aptarimas. Kad mažieji vėliau negudrautų ir neprašytų tėvų pinigėlių įvairiems užkandžiams, o valgytų skanų valgyklos darbuotojų ruošiamą, naminį maistą.
Mokyklos specialioji pedagogė-logopedė Jurgita Petkevičienė tėvams pristatė, ką turi žinoti į mokyklą ateinantis pirmokas. Parodė, kokias knygeles skaityti, kokias užduotėles kartu su šeima atlikti, kokius parkerius parinkti, kad pirštukai priprastų taisyklingai susidėlioti ir rastų tinkamą vietą, pademonstravo būdus, kaip padėti vaikui įsidėmėti tas „sudėtingas“ raideles, kad būsimas mokinukas patirtų kuo mažiau kliūčių ir galėtų sėkmingai pradėti kelionę į žinių šalį.
Tėvai stovykloje neliko be darbo – jiems reikėjo parašyti savo vaiko vardą ir pavardę ne bet kaip, o pagal visas rašybos ir raidžių jungimo taisykles – tai nemenkas iššūkis suaugusiam žmogui. Pabandykite! Specialioji pedagogė paaiškino, kaip svarbu mokėti skaityti. Ir ne tik pažinti raides, jungti raides į žodžius, o žodžius į sakinius, bet suprasti tų žodžių ir sakinių reikšmę. Juk prastas teksto suvokimas vėliau trukdys sėkmingai mokytis ir kitus mokomuosius dalykus.
Socialinė pedagogė Giedrė Lavinskė su tėvais kalbėjosi apie elgesio taisyklių namuose kūrimą, ribų nustatymo svarbą, kaip tai vėliau padeda formuotis sąžiningam, vertybes turinčiam žmogui. Koks turėtų būti pirmokėlio dienos režimas, kokia turėtų būti namų aplinka, mityba, kuri vaiką ramintų, o ne aktyvintų, dirgintų ir erzintų. Socialinė pedagogė aiškino, kaip vaikystėje patirtos fizinės bausmės kenkia asmenybei, ir ką daryti namuose turint aktyvias, smalsias ir sunkiai valdomas atžalas. Tėveliai turėtų mokėti teisingai ne tik pabarti, bet ir pagirti, paskatinti. Kadangi, anot socialinės pedagogės, 7–10 metų vaikui svarbiausia – kad mama jį mylėtų, o tėtis didžiuotųsi.
Visą dieną praleidę tėvų stovykloje, tėvai nusprendė, kad dabar žinos, kaip geriau pasiruošti vaikus pirmajai klasei. Drąsiau patys ateis į mokyklą kalbėtis apie bet kokias problemas. Tėveliai suprato, kaip svarbu palaikyti glaudų ryšį su mokytoja, pagalbos mokiniui specialistais, administracija ir kitais darbuotojais. Po tokios stovyklos laukti pirmos klasės visiems bus daug ramiau.