Kalvarijoje tabako fabriką turėjo žydai broliai Salamonai. Jų pavardę tarpukaryje žinojo didžioji Lietuvos dalis. Rūkanti Lietuvos dalis. Nerūkanti taip pat žinojo.
Tarpukario laikraščiai minėjo, kad kiekvienoje troboje mėtosi popierėliai su Salamonų vardu. Broliai pelnytai buvo vadinami milijonieriais.
Didysis tabako fabrikas broliams nešė pelną iš Kauno. Kalvarijoje buvo kaip sakoma tik priedas prie atlyginimo. Čia stovėjo kur kas mažesnis tabako fabrikėlis.
Šalyje 1928 m. įmonių ir verslų paroda spindėjo visu gražumu. Paviljonuose žvilgėjo išstatytos prekės ir buvo reklamuojamos paslaugos. Apie žydų Salamonų fabriką laikraščiuose buvo rašoma taip:
„Brolių Salamonų tabako ir papirosų fabrikas parodoje reklamavo tokius dirbinius: papirosus „Orion“, „Kova“, „Pirmyn“, „Suktinis“. Taip pat specialiai parodai pagamintus aukštos kokybės papirosus „Renome paroda“. Šie buvo pardavinėjami fabriko kainomis – pigiau nei krautuvėje.
Salamonų paviljonas buvo gausiai lankomas. Šalies rūkoriai šiam prekės ženklui reiškia dideles simpatijas.
Be papirosų buvo išstatyta iš viso aštuonios tabako rūšys. Šis fabrikas laikomas seniausiu Lietuvoje. Jau eina keturiasdešimti metai kada fabrikas buvo atidarytas Suvalkų Kalvarijoje. Jau prieš (pirmą) karą jo dirbiniai buvo plačiai vartojami.
Besikuriant nepriklausomai Lietuvai, savininkai ne tik atgaivino įmonę Kalvarijoje, bet ir įsteigė naują Kaune. Šį rudenį bus švenčiamas dešimtmetis. Pažymėtina, kad per dešimt metų fabrike nepasikeitė nei vienas darbuotojas.
Pastaraisiais metais mūsų pramonėje buvo paprotys bemaž kas trys mėnesiai keisti darbuotojus. Salamonai šiuo neseka, todėl pas juos žmonės nesikeičia ilgą laiką. Ši aplinkybė itin atsiliepia fabriko gaminių kokybei. Patyręs darbininkas visada padarys darbą daug geriau“, – patvirtina senasis reporteris.
Tabako verslo įkūrėjas Izraelis Salamonas atsisveikino su šiuo pasauliu ketvirtame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. Fabriko pastatas Kaune išliko. Dabar čia įsikūręs mokslo židinys. Tabako fabrikėlis Kalvarijoje veikė Sodų gatvėje.
Izraelio vaikų, brolių Salamonų likimas nežinomas.