Jau aštuonioliktąjį kartą Trijų Karalių dieną pas šakiečius atkeliauja Kalendorius, primindamas svarbiausius istorinius įvykius, sveikindamas jubiliatus, pasakodamas įdomias istorijas, supažindindamas su naujausia rajono literatų kūryba. Nuo tada prasideda jo kelionė ir po visą Šakių rajoną.
Jei Trijų Karalių diena buvo bene pati šalčiausia šią žiemą, tai Griškabūdin kalendorius atkeliavo jau su telkšančiomis balutėmis ir gerokai aptirpusiu sniegu. Tačiau oras, koks jis bebūtų, niekada negadina laukimo ir džiaugsmo, kurio kasmet pasiilgsta atėjusieji susitikti su juo. Šįkart dar spaustuvės dažais kvepiantį ir fotomenininko Vido Venslovaičio nuotraukų rūbu apvilktą jį atlydėjo Šakių viešosios bibliotekos darbuotoja ir pagrindinė kalendoriaus iniciatorė bei sudarytoja Lina Ėringienė, rajono literatės Danutė Batisienė ir Rita Mockeliūnienė bei gitaros meistrė Violeta Simonavičienė.
Svarbiausias kalendoriaus atramos taškas tai, kad 2017 – uosius Vyriausybė įsipareigojo paskelbti Reformacijos, Lietuvių kalbos, Tautinio drabužio ir Piliakalnių metais. Daug dėmesio skiriama svarbiausių įmonių, įstaigų šventėms, rajono istorijos puslapiams, jubiliatų galerijai. Šakių rajono žmonės – valdininkai, kultūros darbuotojai, mokytojai, menininkai, gydytojai, darbininkai – tarsi miškas: tvirti ąžuolai, plačiaskarės eglės, bites viliojančios liepos, lankstūs lazdynai… Nemažas ir griškabūdiečių būrys, švenčiančių jubiliejinius gimtadienius bei kantriai diena po dienos sąžiningai vykdančių savo pareigas. Tai ir kultūros cento direktorė Rasa Uzialienė, ir gimnazijos direktorius Arūnas Šalnaitis bei lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Laurinaitienė… Negalima pamiršti ir to, kad Šakių kalendorių iliustravo griškabūdiečiai menininkai Rimutė Amonienė, Rasa Uzialienė, kultūros cento meno studija ,,Menoja.”
Ir kai susitikimas su kalendoriaus sudarytojais bei rengėjais baigiasi, belieka laukti kito sausio, kito kalendoriaus, o kol kas – vartyti vieną po kito lapus ir įsigilinti į jų prasmę.
Vitalija Ližaitienė