Vakar Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, vicemerė Agnė Pavelčikienė, Marijampolės savivaldybės tarybos Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas bei Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Laukaitienė susitiko su Vilkaviškio rajono savivaldybės bei Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovais.
Susitikimas buvo organizuotas siekiant, kad Vilkaviškio rajono savivaldybė pasidalintų savo patirtimi ir įžvalgomis vykdant pacientų pavėžėjimo paslaugą savivaldybėje, kadangi dar 2023 metų rugpjūčio mėnesį dalyje Lietuvos savivaldybių tarp jų ir Vilkaviškio rajono savivaldybėje startavo projektas „Pacientų pavėžėjimo paslaugos modelio sukūrimas ir išbandymas“ pagal kurį buvo pradėta pacientams teikti pavėžėjimo paslauga į hemodializės centrus.
Savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė kalbėdama apie pacientų pavėžėjimo paslaugų teikimą savivaldybės lygmeniu teigė, kad pasiruošimo etape svarbiausia išsigryninti didžiausius kylančius iššūkius: „Teorinių žinių turime nemažai, tačiau suprantame, kad praktikoje pasitaiko nenumatytų iššūkių. Džiaugiamės turėdami galimybę konsultuotis su Vilkaviškio rajono savivaldybe, kurioje dar 2023 metų rugpjūčio pradžioje startavo projektas „Pacientų pavėžėjimo paslaugos modelio sukūrimas ir išbandymas“. Mums svarbu išgirsti Vilkaviškio rajono savivaldybės patirtį, mokytis bei pritaikyti gerąją praktiką Marijampolės savivaldybėje. Siekiame sukurti tarpusavio nauda pagrįstą bendradarbiavimą, kuris leistų abiem pusėms augti ir tobulėti. Suprantame, kad tik bendradarbiavimas ir patirties dalijimasis leis mums efektyviau spręsti sunkumus, su kuriais galime susidurti projekto eigoje.“
Nors Marijampolės savivaldybėje, savivaldybės lygmens pavėžėjimo paslauga dar nėra vykdoma, tačiau nuo 2024 m. liepos 1 d. pacientų pavėžėjimo paslaugų teikimas turės būti užtikrintas visoje Lietuvoje.
Pavėžėjimo paslaugas jau dabar 20-yje savivaldybių gali gauti šioms grupėms priklausantys asmenys:
- kuriems nustatytas 55 procentų ar mažesnis darbingumo lygis, neįgalumo arba specialiųjų poreikių lygis, ir kurie turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų;
- kuriems pavėžėjimo paslauga yra reikalinga dėl medicininių priežasčių, pavyzdžiui, turi judėjimo sutrikimų, negali savarankiškai vaikščioti, jiems transportuoti reikalingi neštuvai, deguonis ar kita speciali įranga ir t. t.;
- 75 metų ir vyresni asmenys, kurie turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų;
- kuriems reikalinga transplantacijos+hemodializės paslauga.