Beatričės Kleizaitės – Vasaris menų galerijoje atidaryta neeilinė paroda „Senosios Lietuvos istorija Vytauto Kašubos kūryboje“, kurioje eksponuojami garsaus lietuvių skulptoriaus, pokario išeivių kartos atstovo, kraštiečio V. Kašubos sukurti Lietuvos didžiųjų kunigaikščių bareljefai.
Tai – vieni reikšmingiausių menininko Vytauto Kašubos, didelį dėmesį skyrusio Lietuvos istorijai, darbų. Lietuvoje jis geriausiai žinomas kaip Gedimino paminklo Vilniuje autorius.
Vytautas Kašuba 1920–1934 metais lankė Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją, o pas vietinį medžio drožėją Vincą Penčylą ir Amatų mokykloje mokėsi skulptoriaus amato.
Šią parodą planuojama pristatyti Marijampolės savivaldybės mokyklų moksleiviams besimokantiems LDK istorijos, kaip edukacinius užsiėmimus „Lietuva viduramžiais ir didieji kunigaikščiai“ su viktorina moksleiviams ir galerijos lankytojų grupėms „Penki klausimai apie 1 karalių ir 4 LDK kunigaikščius“.
„Paroda yra aktuali visiems marijampoliečiams, tačiau yra skirta ir integruotoms pamokoms – nuo istorijos iki dailės. Pastarosios užsiėmimuose galima sužinoti, kaip sukurti reljefą. Istorijos pamokose gali būti akivaizdus ir įdomus susitikimas su Lietuvos kunigaikščiais“, – atidarydama šią unikalią parodą sakė menotyrininkė prof. dr. Rasa Žukienė.
Paroda vizualiai patraukliai pristato Lietuvos Didžiąją kunigaikštystę bei jos valdovus, senaisiais laikais vienodai svarbius daugeliui tautų, gyvenusių į pietus nuo dabartinės Lietuvos teritorijos, ir skulptoriaus Vytauto Kašubos kūrybą.
Šie Vytauto Kašubos darbai – Trakų istorijos muziejaus nuolatinės ekspozicijos dalis. Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro bendradarbiavimo su šiuo muziejumi dėka galima juos galima išvysti Marijampolėje.
Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje (P. Butlerienės g. 5) paroda veiks iki gruodžio 15 d.