Projektas „Vaikų ir jų artimųjų fizinio raštingumo didinimas Kazlų Rūdos ir Šakių r. savivaldybėse“ užbaigiamas sėkmingai įgyvendinus užsibrėžtą tikslą didinti mokyklinio amžiaus vaikų fizinio raštingumo lygį Kazlų Rūdos ir Šakių r. savivaldybėse pereinant nuo fragmentuotų žinių teikimo link sąmoningo ir atsakingo požiūrio į fizinio aktyvumo ugdymą taip skatinant didesnį vaikų ir jų artimųjų susidomėjimą fizinio aktyvumo veiklomis.
Šiam tikslui pasiekti per 30 mėnesių projekto trukmės net 468 asmenys gyvenantys Kazlų Rūdos ir Šakių r. savivaldybėse – 345 vaikai ir 123 suaugę turėjo galimybę sudalyvauti įvairiuose projekto veiklose.
Projekto metu įvykdyti vaikų fizinio raštingumo ugdymo ir motyvacijos didinimo tęstiniai užsiėmimai, kuriuose sudalyvavo 10 įvairaus amžiaus vaikų grupių. Užsiėmimų metu dalyviai teoriškai ir praktiškai buvo supažindinami su įvairiomis fizinio aktyvumo veiklomis, jų įtaka žmogaus fizinei ir psichinei sveikatai bei gerai savijautai. Buvo kreipiamas dėmesys į kiekvieno dalyvio galimybes bei norus ir padedama atrasti tinkamiausia fizinio aktyvumo forma siekiant, kad susidomėjimas fizinio aktyvumo veiklomis būtų ilgalaikis, tęstųsi ir pasibaigus projekto veikloms.
Tarprajoniniuose fizinio aktyvumo skatinimo renginiuose, kurių projekto metu buvo surengta 3, vienu metu dalyvavo dalyviai iš skirtingų savivaldybių: Šakių r. ir Kazlų Rūdos. Šių renginių tikslu buvo ne tik stiprinti vaikų fizinį aktyvumą, bet ir dalintis gerąją patirtimi, naujomis idėjomis įvairiose fizinio aktyvumo veiklose. Renginių metu vyko įvairios fizinio aktyvumo veiklos, rungtys, varžybos, įvairių sporto šakų žaidimai, diskusijos.
Nors projekto metu daugiausia buvo orientuojamasi į Kazlų Rūdos ir Šakių r. mokyklinio amžiaus vaikus, tačiau siekiant projekto tikslo veiklas vykdyti kompleksiškai, į veiklas buvo įtraukti ir vaikams įtaką darantys aplinkiniai: su jais dirbantys specialistai, šeimos nariai, kadangi neretai būtent jiems tenka didelė atsakomybė dėl žemo vaikų fizinio aktyvumo. Artimieji, ypatingai tėvai dažnai rodo neigiamą pavyzdį dėl savo pačių fizinio pasyvumo, todėl projekto metu buvo organizuojami bendri vaikų ir jų artimųjų reguliarūs fizinio aktyvumo didinimo užsiėmimai, kurių tikslu buvo didinti motyvaciją reguliariai kartu sportuoti visiems šeimos nariams.
Vaikai ir jų artimieji buvo kviečiami sudalyvauti ir trijuose projekto metu įvykusiose kompleksiniuose sporto sklaidos renginiuose. Renginių metu fizinio aktyvumo instruktoriai švietė dalyvius sporto, fizinio aktyvumo ir kitais sveikatos stiprinimo klausimais, vedė užsiėmimus, pratybas, estafetes, žygius bei mankštas. Dalyviam buvo pristatyti Šakių VSB parengti fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną skatinantys vebinarai, taip pat įvairios mobiliosios programėlės, skirtos sekti savo fizinį aktyvumą, bei virtualios realybės akiniai ir kaip jų pagalba galima susipažinti su įvairiomis sporto šakomis ar žaisti judrius žaidimus siekiant sumažinti sėslų laisvalaikio leidimo būdą.
Ne mažiau svarbią įtaką vaikų fiziniam aktyvumui daro asmenys dirbantys su vaikais. Būtent dėl to, buvo vykdomi asmenų, dirbančių ar teikiančių paslaugas sporto srityje vaikams, kvalifikacijos tobulinimo užsiėmimai, o taip pat ir integruoto fizinio aktyvumo įgūdžių didinimo užsiėmimai skirti su vaikais dirbantiems įvairių kitų sričių specialistams: psichologams, socialiniams darbuotojams, pedagogams, įvairias neformalaus švietimo veiklas vykdantiems specialistams. Pastarųjų užsiėmimų tikslu buvo paskatinti su vaikais dirbančius įvairių sričių specialistus į įprastas kasdienes veiklas su vaikais integruoti fizinį aktyvumą taip prisidedant prie kasdienio vaikų fizinio aktyvumo didinimo bei sėdimos veiklos mažinimo.
Projekto metu įvyko 2 fizinio aktyvumo didinimo stovyklos Kazlų Rūdos ir Šakių r. vaikams ir jų artimiesiems Palangoje. Stovyklos truko po 3 dienas ir jų metu įvyko daugybę sportinių užsiėmimų, mankštų, varžybų, aktyvių žaidimų, bei teorinių paskaitų apie fizinio aktyvumo naudą.
Visos projekto veiklos dalyviams buvo nemokamos. Puiki veiklų metu vyraujanti nuotaika, teigiami dalyvių atsiliepimai parodė, kad aktyvus laisvalaikio leidimo būdas, judrus žaidimai, sportas kelia vaikams tik geras emocijas, tik dažnų atveju fizinio aktyvumo stoka buvo nulemta žinių ar motyvacijos trukumo.
Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.