Daugelis jau gerai žino, kas yra burnos higiena. Tačiau šiame kontekste vis dažniau girdimas bioplėvelės šalinimo procedūros pavadinimas, o štai ji yra dar pakankamai nauja, todėl žinių daugeliui trūksta. Kas tai, kokie procedūros pranašumai, kodėl verta ją rinktis? Tad atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus apie šią procedūrą.
Kas yra bioplėvelė?
Tai – visos mikroorganizmų kolonijos, įsikūrusios burnos ertmėje ir galinčios sąlygoti tokių problemų kaip dantų ėduonis, periodontitas, kitos uždegiminės ligos atsiradimą. Negana to, šie mikroorganizmai kelia riziką netekti dantų. Tad daugeliui kyla klausimas, ar jų įmanoma atsikratyti. Atsakome – taip. Bioplėvelė pašalinama drauge su dantų apnašomis.
Bioplėvelės šalinimo procedūra ir burnos higiena – kuo jos skiriasi?
Atliekant profesionalią burnos higieną tiek nuo natūralių, tiek nuo restauruotų dantų ar implantų šalinamos dantų apnašos, akmenys, taip pat, jei reikia, pakoreguojamos plombos, kiek įmanoma pašalinamos pigmentinės dėmės, galiausiai dantys poliruojami. Ši procedūra turi didelę naudą, tačiau vienas niuansas – tai, kas tinka natūralaus danties paviršiui, nebūtinai tiks implantui, kas tinka dantims su plomba, nebūtinai tiks sveikiems dantims ir t.t. Būtent į šį aspektą atsižvelgiant buvo sukurtas unikalus procesas, suteikiantis galimybę kur kas lengviau ir drauge kokybiškiau pasiekti norimą rezultatą, individualizuojant minėtus procesus. Štai kodėl bioplėvelės šalinimo procedūra apima kelis skirtingus žingsnius, kurių kiekvienas orientuotas į skirtingo tipo dantų paviršių.
Kodėl verta rinktis bioplėvelės šalinimo procedūrą?
Ši procedūra pasižymi dideliu privalumų pluoštu. Galime paminėti kelis kertinius. Pirmiausia, ji yra visiškai saugi dantims bei dantenoms, o svarbiausia – neskausminga. Procedūra gana švelni tiek patiems dantims, tiek minkštiesiems audiniams. Išbandžiusieji itin džiaugiasi tuo, kad po procedūros dantys labai ilgai išlaiko šilkinį, slidų paviršių. Negana to, procedūra visiškai saugi ir vaikams bei paaugliams, ji sėkmingai taikoma kaip periodontito, dantų ėduonies profilaktikos priemonė. Na ir, žinoma, ji leidžia maksimaliai pašalinti bioplėvelę.
Ar bioplėvelės šalinimo procedūra yra saugi?
Taip, tai visiškai saugi procedūra. Jei lygintume su įprasta profesionalia burnos higiena, galime išskirti pranašumą – atliekant bioplėvelės šalinimo procedūrą išvengiama rizikos pažeisti dantenas, subraižyti implantų ar natūralių dantų paviršių, kas kartais pasitaiko poliruojant dantis.
Kas kiek laiko turėtų būti atliekama profesionali burnos higiena?
Standartiškai rekomenduojama burnos higieną atlikti ne rečiau kaip kas pusmetį. Bet kita vertus, tai gana individualus dalykas, nes didele dalimi priklauso nuo kasdienių žmogaus burnos higienos įpročių. Jei pacientas skundžiasi kraujuojančiomis dantenomis, vargina prastas burnos kvapas, tikslinga kas šešis mėnesius užsukti į burnos higienos specialisto kabinetą. Sergantiems periodonto ligomis ar nešiojantiems ortodontinius aparatus procedūra rekomenduojama dar dažniau.
Kiek kainuoja profesionali burnos higiena odontologijos klinikoje?
Kiekviena klinika turi savo kainodaros politiką – vienoje yra fiksuota burnos higienos kaina, kitose ji koreguojama, atsižvelgiant į vizitų skaičių, taip pat susikaupusių apnašų kiekį. Odontologijos klinikoje „Privati praktika“ burnos higienos procedūros kaina varijuoja diapazone nuo 60 iki 70 eurų. Ji gali būti kiek aukštesnė, jei specialistas, įvertinęs burnos ertmės būklę, nusprendžia, jog profesionaliai higienai atlikti reikės dviejų vizitų.
Ar burnos higienai reikia pasiruošti?
Šiai procedūrai specialus pasiruošimas nereikalingas, užtenka įprastos kasdienės dangų priežiūros, t. y. prieš vizitą išsivalyti dantis namuose dantų šepetėliu ir pasta.