Sausio 21 d. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus padalinyje „Bulotų namai“ pristatyta nauja interaktyvi ekspozicija.
Sukurtoje inovatyvioje ekspozicijoje „Bulotų namai – tarpukario miestietiškosios kultūros atspindys“ žaidimų, animacijos, šešėlių instaliacijų, hologramų, audiogido, virtualaus turo, sukurto 3D technologijomis bei kitomis interaktyviomis priemonėmis, pristatomos eksponatų istorijos, pasakojančios ne tik apie advokato Bulotos šeimą ir su jo gyvenimu susijusius žmones, bet ir apie pastatą, kuriame įsikūręs muziejus, bei spalvingą XX a. pirmosios pusės Marijampolėje gyvenusių miestiečių namų aplinką.
Ekspozicijos atidarymo renginyje dalyvavo Savivaldybės meras Povilas Isoda, Savivaldybės tarybos nariai, advokato Andriaus Bulotos giminaičiai ir žmonės, prisidėję atkuriant Bulotų namų istoriją bei pasidalinę su ekspozicijos kūrėjais pasakojimais ir eksponatais, bei muziejininkai ir marijampoliečiai, panorę iš arčiau pažinti šio iškilaus marijampoliečio asmenybę bei šį miesto istorijos tarpsnį.
„Ši nauja, interaktyvi ir dėmesį prikaustanti ekspozicija Bulotų namuose – ne tik pažintis su miesto istorija, bet ir puiki edukacija. Net neabejoju, kad Bulotų namai bus viena aktyviausių ir patraukliausių kultūrinių, edukacinių erdvių Marijampolėje. Džiugu, kad prie šio muziejaus įkūrimo prisidėjo ir atidaryme dalyvauja advokato Bulotos giminės, kurie sako, kad muziejų ir ateityje papildys naujais eksponatais iš savo šeimos aplinkos. Ačiū visai Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus komandai bei šio namo „šeimininkei“ – projekto koordinatorei muziejininkė Jurgitai Jasevičienei – už puikų darbą. Tikiu, kad tokia muziejaus ekspozicija patiks ir sudomins įvairaus amžiaus marijampoliečius ir atvykstančius į mūsų miestą turistus bei svečius, ir paskatins domėtis istorija“, – sakė ekspoziciją apžiūrėjęs meras Povilas Isoda.
Inovatyvius ekspozicijos sprendimus sukūrė MB „Tikras vaizdas“. Renginyje dalyvavęs vadovas Artūras Lukševičius papasakojo, kaip bendradarbiaujant su muziejaus darbuotojais buvo kuriama ši ekspozicija, kurioje daug įdomių interaktyvių užduočių, spalvų, garsų, kalbų įrašų, prieskonių kvapų bei kitų potyrių, kurie įtrauks lankytojus į įdomų pažinimo procesą patrauklia žaidybine forma.
Ekspozicijoje galima pamatyti Bulotams ir jų giminaičiams priklausiusius daiktus, eksponatus, menančius tarpukario buitį, fotografijas, dokumentus, žinutes iš to laikmečio spaudos. Čia nerasite išsamių tekstų – įspūdžiui sustiprinti pateikiamos Bulotų mintys, citatos, ištraukos iš laiškų. Naujoji ekspozicija pritaikyta įvairiausioms tikslinėms grupėms, joje įdomios veiklos sudomins ir vaikus, ir suaugusius lankytojus, susipažinti su eksponatais galės ir regos ar klausos negalią turintys žmonės, nes jų poreikiams pritaikytos specialios interaktyvios pažinimo priemonės.
Renginio metu padėkota visiems, dovanojusiems eksponatus, pasidalinusiems vertinga informacija, bendradarbiavusiems ir teikusiems paramą, kad Bulotų namų ekspozicijos istorinė medžiaga būtų atskleista įdomiai, o interaktyvios priemonės didintų muziejaus patrauklumą.