Jurbarkas, Marijampolė, Vilkaviškis… Šiuose miestuose neseniai buvo surengti civilinės saugos informacinės kampanijos „Žinojimas saugo“ renginiai.
„Kiekvieno miesto ir miestelio gyventojai turi savų ypatumų. Jeigu Jurbarke sulaukėme didelio susidomėjimo, tai Vilkaviškyje žmones teko kvieste kviesti, kad prieitų. Jauni žmonės smalsesni, jie labiau domisi, ką turėtų padaryti, kad būtų saugesni. O kuo vyresni, tuo dažniau tenka išgirsti, kad jiems tai mažai rūpi,“ – sako Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Valaitytė.
Jos teigimu, daugiau susidomėjimo sulaukiama tada, kai pasiūloma patiems pabandyti susikrauti krepšį, arba atrinkti daiktus, kurių ekstremaliųjų situacijų metu nepasigestų. Pavyzdžiui, paaugliai nutaria, kad brangenybėms išvykimo krepšyje ne vieta, todėl tenka paaiškinti, jog jas galima būtų išmainyti.
Daugelis nežino, kaip turėtų elgtis, išgirdę perspėjimo sireną. Sufleruoti teisingo atsakymo neskubama, pasiūloma jo paieškoti patiems. Tai puiki išeitis, jeigu mobilusis telefonas veikia, bet gali būti ir kitaip. Svarbu žinoti, kad išgirdus kaukiančias sirenas, reikia įsijungti Lietuvos radiją ir televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją ir rekomendacijas, kaip elgtis.
Dažnai manoma, kad svarbu turėti kuo daugiau maisto produktų, o vandens, kiek bus, tiek ir užteks. Civilinės saugos specialistai tokius mitus iškart sugriauna, nes nevalgę galime išbūti net kelias paras, o be vandens ir paros neištvertume.
„Žinojimas saugo“ renginių metu patariama apsilankyti ir Lietuvos ekstremaliųjų situacijų pasirengimo interneto svetainėje https://www.lt72.lt/
Ten galima sužinoti, kaip įsirengti rūsį, kad jis būtų saugesnis, kaip elgtis, kilus oro pavojui, sužinoti, kur yra artimiausias kolektyvinės saugos pastatas ir kt.
PAGD prie VRM inf.