Vėl atėjo šeštadienis. Kremliaus režimas tradiciškai savaitgaliui išsiskirsto ilsėtis ir iš viešo eterio tiesiog išnyksta.
Tuo tarpu fronte mūšių intensyvumas nemažėja. Bachmuto Ukrainos pajėgos nepaliko, nepaisant sunkios padėties ir nelinksmų prognozių. Gali pasitraukti bet kurią naktį, bet kol kas laikosi, daužydami rusus artilerijos ugnimi ir aviacijos smūgiais.
Tuo tarpu rusų aviacija itin suaktyvėjo pietuose, Zaporižės kryptyje, prie Melitopolio. Aviacijos veikimui labai palankus oras, tačiau klausimas – ko čia galima tikėtis iš agresoriaus. Nelabai panašu, kad rusai ruoštųsi čia pereiti į puolimą, todėl greičiausiai aviacija čia atakuoja ukrainiečius, trukdydami jiems susitelkti galimam puolimui.
Šoigu vėl lankėsi jungtiniame pajėgų štabe, o vakar – rytų grupuotės štabe. Praneša, kad kalbėjo apie aprūpinimą šaudmenimis. Bet greičiausiai ne vien apie tai, manyčiau artėja šioks toks suaktyvėjimas.
Kremlius negali nereaguoti į įvykius Brianske, prikišti ten pačių agresorių nagai ar ne, kažkaip atsakyti turės. Artimiausiu metu turėtų atskrieti didesnė raketų ir bepiločių „Šached“ banga, bet vargu ar bus labai didelė, tų raketų ir bepiločių jiems ir toliau trūksta.
Baltarusijoje ramu. Vyksta šioks toks rusų pajėgų judėjimas, bet panašu, kad iš baltarusių poligonų išvykstančius į okupuotas Ukrainos teritorijas apmokytus mobilizuotus rezervistus keičia kiti, atvežti iš Rusijos gilumos.
Lukašenka irgi prapuolė, tradiciškai po ilgesnių kelionių vieną dvi dienas nesirodo. Amžius primena apie save?
Na, ir įdomiausia naujiena – pasklidusi žinia, kad Vokietijos Rheinmetall prakalbo apie galimybes pastatyti tankų gamyklą Ukrainoje. Jame būtų gaminama apie 400 tankų per metus. Rusai sureagavo nedelsiant – D. Medvedevas iš karto pagrasino, kad gamyklą nušluos su raketomis. Idėja stiprinti Ukrainos galimybes gamintis ginklus ir amuniciją (ne tik tankus, ir nebūtinai tankus) yra labai nebloga, ir anaiptol nėra tokia utopinė, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
O net ir po karo ginklų ir technikos Ukrainai reikės daug, perduota kaip karinė parama ginkluotė kare labai susidėvės, ir ne visą ją bus verta remontuoti. Kai kurie senesni pavyzdžiai bus beviltiškai pasenę, ir nebeturės resurso modernizacijai. Be to, Ukraina prieš Rusijos agresiją buvo viena didžiausių ginklų eksportuotojų, ir turi šansus vėl užsiimti savo dalį rinkos. Ypač gerą potencialą turės ginklai, kuriuos bus galima reklamuoti su ženklu „išbandyta mūšyje“.
Slava Ukraini!