Penkios dienos iki karo metinių. Eilinis karo sekmadienis. Rusai kalba apie didelį savo puolimą, apie dar didesnius ukrainiečių nuostolius, bet iš esmės į priekį pasislinkta tik per kelis žingsnius, ir tik vienoje kitoje vietoje. Bachmutas vis dar ukrainiečių rankose, apsupimo grėsmė vis dar nėra didelė.
Prie Vuhledaro rusai ir toliau neatsigauna po mėginimo pulti patirtų nuostolių, čia padėtis stabili.
Chersono srityje rusai atsimušinėja nuo ukrainiečių grupių, nuolat persikeliančių per Dniprą. Tiesą sakant, kartais kyla abejonės, ar jiems verta taip rizikuoti, nes nuostolių patiria beveik kiekvieno tokio reido metu. Greičiausiai taip mėginama rusus laikyti įtampoje, nuolat išlaikant persikėlimo per upę didesnėmis pajėgomis ir puolimo gilyn grėsmę.
Rusams trūksta pajėgų patikimai kontroliuoti visą pakrantę, todėl jie ją minuoja. Po karo išsimaudyti Dnipre šiose vietose bus itin pavojinga.
Baltarusijoje ramu.
Pradėjo sklisti kalbos, kad iš pareigų atleidinėjami aneksuotų separatistinių „respublikų“ vadukai. Nuo 2023 m. sausio 1 d. Donecko ir Luhansko „respublikų“ kariaunos tapo Rusijos ginkluotųjų pajėgų dalimi, atitinkamai pavadintos 1-uoju Donecko ir 2-uoju gvardijos Luhansko-Severodonecko armijos korpusais. Dalis šių vadukų neturi reikiamo karinio išsilavinimo, o kurie turi, patys sau pasikėlė gerokai aukštesnius laipsnius. Be abejo, kad tokie „karininkai“, ypač tie, kurie su kariniais laipsniais trynėsi po užnugarius ir užėmė politinius ar administracinius postus, Rusijos armijai yra nereikalingi. Tačiau šiandien Kremlius jų atsisakyti negali, ir Rusijos gynybos ministerija žaibiškai, sekmadienį, išplatino pranešimą, kad niekas iš pareigų paminėtuose korpusuose atleidžiami nebus.
Juos atleis vėliau, ir banditėliams su antpečiais reikės pasigrumti žiurkių lenktynėse, po karo mėginant ieškoti pelningesnių pareigų Rusijos valdžios administracijoje. Kurioje ir be separatistų „vadukų“ savų karo dalyvių ir vagių bus daugiau, nei reikia. Žinoma, ne visi tos karo pabaigos sulauks.
Ir Kaliningrade sulaikyta grupelė paauglių, vasario 16 d. padegusių geležinkelio valdymo „spintą“. Pasak Rusijos Federalinės saugumo tarnybos, jaunimas susigundė piniginiu atlygiu, nurodymus gavo iš Ukrainos, padegimą nufilmavo ir nusiuntė „kuratoriui“ (Rusijos specialiosios tarnybos taip vadina užsienio žvalgybos pareigūnus). Tiesą sakant, istorija panašesnė į pačių rusų darbą – nuostoliai minimalūs, jaunuoliai beveik iš karto sugauti, propaganda gavo peno, o FST darbuotojai gaus premijas ir medalius. Kaip tik prieš vasario 23 d. švenčiamą „Tėvynės gynėjo dieną“.
Kremliaus ruporas Peskovas prižadėjo, kad per savo pranešimą vasario 21 d. Putinas daug kalbės apie „specialiąją karinę operaciją“, kad bus pranešta apie kažkokius sprendimus. Palauksim, ką tie buratinai pasakys.
Slava Ukraini!