Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIMIN), spartindama dirbtinio intelekto (DI) plėtrą Lietuvoje, papildomai finansuos 12 startuolių projektų, kuriais bus kuriami dirbtinio intelekto, blokų grandinės technologijų, robotikos procesų automatizavimo produktai ir sprendimai.
Pasak ekonomikos ir inovacijų viceministro Andžej’aus Trachimovič’iaus, finansavimą gavę startuoliai kurs inovatyvius produktus ir sprendimus, kurie prisidės prie šalies ekonomikos augimo ir startuolių ekosistemos stiprinimo.
„Jau dabar aktyviai įgyvendiname vieną svarbiausių ministerijos prioritetų – ekonomikos perėjimą prie aukštesnės pridėtinės vertės paslaugų kūrimo. Tad skatindami kurti ir vystyti inovatyvius DI paremtus produktus ir sprendimus nuo idėjos iki dalinio produkto tinkamumo rinkai stadijos, skiriame tam papildomą finansavimą. Startuoliai galės plėtoti naujas idėjas ir netgi surizikuoti kurti pasaulinio lygio inovacijas, leidžiančias efektyviau organizuoti darbą teikiant tiek viešąsias, tiek privačias paslaugas“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras A. Trachimovič‘ius.
Papildomą finansavimą gavę DI paremti projektai apims platų spektrą: nuo virtualaus ilgaamžiškumo asistento iki analitinių verslo įžvalgų priemonės. Projektais, panaudojant DI, bus kuriama vertybinių popierių apskaitos, atsiskaitymo ir prekybos sistema, virtualių asistentų kūrimo platforma, finansinių priemonių prekybos scenarijų ir rizikos valdymo simuliatorius, automatizuotas investavimo proceso sprendimas.
DI projektais taip pat bus kuriami ir kiti sprendimai: autonominės objektų ant žemės paviršiaus ir grunte aptikimo ir veiklos atpažinimo sistemos, augalų lempų tvirtinimo ir automatinio susireguliavimo optimizuota modulinė sistema, taip pat inovatyvūs blokų grandinės ir robotikos sprendimai.
Šiais projektais bus didinamas konkurencingumas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu ir kuriamos naujos darbo vietos.
Tokie dirbtinio intelekto, blokų grandinės technologijų, robotikos procesų automatizavimo produktai ir sprendimai taip pat gali tapti technologinėmis inovacijomis, prisidedančiomis prie ilgalaikio šalies ekonominio tvarumo ir pažangos.
Papildomas finansavimas projektams skirtas Sostinės regione veikiančioms labai mažoms, mažoms arba vidutinėms įmonėms – startuoliams ir atžalinėms įmonėms. Šios priemonės išskirtinumas tas, kad projektai finansuojami 100 proc. intensyvumu.
Sostinės regiono startuoliams ir atžalinėms įmonėms skirta priemonė įgyvendinama pagal planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis.