Jelena Tulčina – kardiologė, tapusi natūralios medicinos pradininke Lietuvoje.
Moteris, supratusi, kad daugumą ligų jei ne pagydyti, tai bent kontroliuoti galima prižiūrint savo mitybą, džaugiasi, kad žmonės vis dažniau atsigręžia į tai, ką deda į burną: „Lietuvoje daugėja įvairių alternatyvių maisto netoleravimo testų. Tai rodo, kad kuo toliau, tuo daugiau žmonių supranta, kad jų negalavimai yra susiję su tuo, ką valgome.
Panašu, kad visuomenė žengia didelį žingsnį link to, kad suprastų, kad vaistai dažnai naikina tik simptomus, o ne priežastis“. Gydytoja J. Tulčina pirmoji į pabaltijo šalis atvežė maisto netoleravimo testą „Prime Test“. Šio tyrimo metu iš žmogaus paimama dešimt mililitrų kraujo, kuris sujungiamas su reagentais. „Paneles su išdžiovintais produktų ekstraktais – reagentais atsisiunčiame iš Amerikos, tačiau visus tyrimus darome čia pat vietoje. Tai mūsų pacientams suteikia galimybę padaryti testą vos per keturiasdešimt minučių – atsakymų galima sulaukti tą pačią dieną. Testo metu pamatome, kaip mūsų baltieji kraujo kūneliai, kurie įprastai yra atsakingi už kovą su virusais, bakterijomis ir vėžinėmis ląstelėmis, priima maistą. Dažnai jie su netinkamu maistu kovoja ir taip valgydami užteršiame savo organizmą, nes maistas netinkantis imunitetui kokybškai nesuvirškinamas virškinimo trakte“ – sako mitybos specialistė. Jos teigimu, baltieji kraujo kūneliai žūsta ir iš jų išsiskiria labai stiprūs fermentai, galiausiai sukeliantys uždegimą.
„Vienas didžiausių „Prime Test“ pliusų yra tai, kad net mūsų pacientai gali vizualiai monitoriuje pamatyti, kaip leukocitai kovoja su netinkamu maistu. Yra testų, kurie pasveria žuvusių leukocitų skaičių, tačiau mes matome net ir tuos, kurie yra tik šiek tiek pažeisti. Nors tai ir rodo, kad maistas mūsų organizmui netinkamas, bet mažiau jautrūs testai tiesiog nesugeba užfiksuoti šios kovos,“ – pasakoja gydytoja kardiologė. J. Tulčinos siūlomas testas suteikia galimybę kiekvienam žmogui individualiai parinkti jam tinkamus produktus. „Kai kas maisto netleravimo testu pavadina seniai žinomą mitybos pagal kraujo grupes metodiką, tačiau tikiu, kad kiekvienas esame unikalūs, todėl ir mūsų organizmas į skirtingą maistą kovoja vis kitaip. Juk negali visiems tikti tie patys bateliai. Taip pat ir maistą mūsų organizmas priima skirtingai. Į keturias grupes viso pasaulio nepadalinsi – žmonės turintys vienodą kraujo grupę, turi skirtingą ligos istoriją, todėl jų kraujas – skirtingas,“ – įsitikinusi gydytoja.
Kaip jau minėjome, žmonės vis dažniau kreipia dėmesį į tai, ką valgo. Nemaža dalis pacientų atlieka įvairius maisto netoleravimo tyrimus, deja, kartais į „Žvėryno natūralios medicinos centrą“ kreipiasi pacientai, kuriems kitur buvo darytas testas, tačiau jis nepadėjo. „Nors šis raktažodis Lietuvoje atsirado dėl mūsų veiklos, tačiau visi siūlomi tyrimai skiriasi. Jei vienas testas pacientui nepadėjo, nereiškia, kad jam nepadės ir „Prime Test“, kuris vos iš dešimties mililitrų kraujo gali nustatyti net 200 produktų tinkamumą individualiam organizmui,“ – sako J. Tulčina.
Maisto netoleravimo tyrimas „Prime Test“ sukėlė tikrą perversmą. „Šis testas pripažintas ne tik Lietuvoje. Čia 2008 metais iš Jo Ekselencijos Valdo Adamkaus rankų priėmiau Lietuvos pramoninkų konfederacijos įsteigtą apdovanojimą „Lietuvos metų gaminys“. Taip pat šį testą yra pripažinęs net Pastero institutas. Džiaugiuosi, kad apdovanojimus gauname už rezultatyvumą, ne tik inovacijas,“ – pripažinimu džiaugėsi J. Tulčina.
„Žvėryno natūralios medicinos centre“ buvo atliktos studijos su antsvorio turinčiais žmonėmis. „Per dešimt metų suskaičiavome virš 10 tūkstančių pacientų, kuriems pavyko atsikratyti antsvorio. Negana to, laikantis mūsų rekomendacijų išnyksta ir greta einančios ligos, tokios kaip žvynelinė, cukraligė, bronchinė astma ir kitos,“ – „Prime Test“ išskirtinumu džiaugiasi gydytoja. Viena iš ligų, kurias sukontroliuoti taip pat padeda žymusis maisto netoleravimo testas – žvynelinė. „Šiuo metu turime virš tūkstančio pacientų, kurie pagaliau išmoko kontroliuoti šią ligą. Iki tol jie skundėsi, kad visi išbandyti keliai buvo neveiksmingi ir nepadėjo sustabdyti nemalonių ligos procesų,“ – pasakoja gydytoja.
„Žvėryno natūralios medicinos centro“ pacientai džiaugiasi, kad čia atliekamas ne tik maisto netoleravimo tyrimas, bet ir skiriamas kompleksinis gydymas. „Viską pradedame nuo pradžių: ištiriame, koks maistas tinka, atliekame organizmo detoksikaciją – žarnyno bei kepenų latakų valymą, ozono terapiją, baro kamera – deguonies terapija ir taikome kitus metodus, kurie kompleksiškai padeda žmogui greičiau išsivaduoti nuo ligų. Mūsų centre esame orientuoti į tai, kad pacientas kuo greičiau pasiektų norimų rezultatų ir visi galėtume džiaugtis tuo, kad žmogus pro centro duris išeina sveikesnis, nei įėjo,“ – rezultatais džiaugiasi gydytoja kardiologė, sveikos gyvensenos specialistė Jelena Tulčina.