Marijampolės savivaldybė šią vasarą sėkmingai pirmą kartą vykdo jaunimo užimtumo vasarą programą, kurios pagalba norintys vasaros atostogų metu dirbti jauni žmonės turi tokią galimybę, o darbdaviai, įdarbinę jaunus žmones, gaus finansinę paramą.
Šiai programai iš savivaldybės biudžeto yra skirta 20 000 eurų, siekiant padėti jaunimui įgyti pirmąją darbo patirtį ir taip geriau pasiruošti ateities karjerai.
Startavus programai, jau per pirmą dieną buvo sulaukta net 50 paraiškų, tad registraciją teko stabdyti. Paraiškų vertinimo komisija, patikrinus duomenis ir atitikimo programos dalyviui reikalavimus, pagal paraiškų registracijos faktą sudarė programos dalyvių sąrašus: pagrindinį dalyvių sąrašą ir rezervinį sąrašą. Liepos 1 d. darbą pradėjo 28 jauni žmonės, tarp kurių buvo 17 vaikinų ir 11 merginų.
Jaunuolių, panorusių įgyti darbo patirties vasaros atostogų metu, amžius svyravo nuo 14 iki 19 metų, daugiausiai dirbti panoro 16–18 metų amžiaus jaunuoliai.
Programą inicijavusi Savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė liko maloniai nustebinta tiek darbdavių, tiek jaunuolių įsitraukimu bei džiaugėsi, kad pirmas blynas neprisvilo: „Esu maloniai nustebinta tiek darbdavių, tiek jaunuolių įsitraukimu į šią programą. Džiaugiuosi, kad galime matyti puikius rezultatus, kurie neabejotinai padės jaunimui įgyti naudingos darbo patirties ir susipažinti su darbo rinkos reikalavimais. Ši programa naudinga siekiant išmokti atsakomybės, taip pat skatina profesinį tobulėjimą bei gerina bendrystės ryšius, o kai kuriems jaunuoliams gal tai atvers ir karjeros galimybes. Šis projektas parodė, kad mūsų jaunimas yra motyvuotas ir pasirengęs imtis atsakomybės, o vietos įmonės noriai prisideda prie jų ugdymo ir džiaugiasi jaunų žmonių darbštumu. Tikiuosi, kad ši iniciatyva taps tradicija ir skatinsime dar daugiau jaunų žmonių aktyviai dalyvauti darbo rinkoje, ir, be abejo, patirtis aptarsime rudenį pasibaigus projektui.“
Dirbantys jaunuoliai šiuo metu mokosi Sūduvos gimnazijoje, Rygiškių Jono gimnazijoje, Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijoje, Rimanto Stankevičiaus progimnazijoje, Marijonų gimnazijoje, Marijampolės profesinio rengimo centre, Jono Totoraičio progimnazijoje ir Ryto pagrindinėje mokykloje.
Jaunimą įdarbino įvairios Marijampolės įmonės ir organizacijos, įskaitant UAB „Kelranga“, Marijampolės telekiną, Petro Kriaučiūno viešąją biblioteką, turizmo ir verslo informacinį centrą „Smart Marijampolė“, Marijampolės kultūros centrą, VšĮ „Lispa“, UAB „Gaivus oras“, Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrą, Lietuvos ir Vokietijos UAB „Stevila“, UAB „Lifrania“, UAB „Šiltas stogas“, Marijampolės televiziją, UAB „Joniškio grūdai“, UAB „Autojuosta“, UAB „Sūduvos ūkis“, UAB „Statybos ritmas“ ir UAB „Agrochema“.
Darbų, iš kurių moksleiviai galėjo rinktis, amplitudė buvo išties plati. Jaunuoliai išbandė įvairias profesijas, tokias kaip statybos ir pagalbiniai darbai, kultūrinės veiklos organizavimas, vaikų užimtumo organizavimas, vadovavimas stovykloms, aplinkos tvarkymas ir patalpų valymas, žurnalistika. Norintys galėjo išbandyti mechanizatorių, staklininkų, automobilių aikštelių prižiūrėtojų, laborantų ar elevatorių operatorių darbą.