Jaunos šeimos dažnu atveju susiduria su finansiniais sunkumais norėdamos įsigyti nuosavus namus. Siekiant palengvinti šias ir panašias problemas, buvo priimtas sprendimas – Vyriausybė nuo 2018 metų, jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą, suteikė galimybę gauti paramą.
Kiekvienais metais šeimų, kurios nori įsigyti būstą Marijampolės savivaldybėje su subsidija, yra daug, o nuo 2018 metų iš viso buvo pateikta kiek daugiau nei 650 prašymų. 2022 metais tokius prašymus pateikė 205 šeimos. Visus tvarkingus dokumentus pateikė ir reikalavimus atitiko 97 šeimos.
Marijampolės savivaldybę savo ilgalaikiais namais rinkosi daugiausiai čia jau gyvenančios šeimos ir šeimos iš Vilkaviškio bei Kalvarijos savivaldybių. Taip pat atsirado ir norinčių Vilniaus bei Kauno miestų šurmulį iškeisti į mūsų savivaldybės ramybę ir grožį. Dauguma šeimų savo namais rinkosi Marijampolės miestą bei Marijampolės seniūniją, kitos nusprendė įsikurti ir kitose savivaldybės seniūnijose. Dauguma šeimų, kurioms buvo išduotos pažymos, yra auginančios vieną vaiką. Jau ne vienerius metus stebima tendencija, kad jaunos šeimos renkasi pirkti būstą, o ne jį naujai statyti.
„Marijampolėje, kaip ir visoje Lietuvoje, iššūkiu tampa iš pirmo žvilgsnio paprasta ir maloni užduotis – išsirinkti norimą įsigyti būstą. Būsto rinka pastaruoju metu yra labai kintanti, o paklausa viršija pasiūlą, tad neretai vieną būstą įsigyti nori bent keletas šeimų. Tad nusprendus įsigyti pirmąjį būstą jaunoms šeimoms pagalba tampa Vyriausybės suteikiama subsidija, kuri sumažina finansinę naštą. Džiaugiuosi, kad mūsų miestą renkasi ir čia jau gyvenantys, ir iš kitų miestų atvykstantys žmonės. Kiekvienas mūsų sprendimas yra pagrįstas Marijampolės infrastruktūros gerinimu ir naujinimu ir tai rodo, kad savivaldybė eina teisinga linkme – mus renkasi jaunos šeimos ir planuoja savo ateitį čia. O Vyriausybės skiriama parama palengvina ir priartina žmonių norą Marijampolę padaryti ne tik savo, bet ir savo vaikų gimtuoju miestu“, – sako meras P. Isoda.
Primename, kad pagal teisės aktus jauna šeima laikomi abu sutuoktiniai, taip pat registruotą partnerystę sudariusi pora arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama, kurių amžius – iki 36 metų. Jaunos šeimos, neauginančios vaikų, gali pretenduoti į 15 proc., auginančios 1 vaiką – 20 proc., 2 vaikus – 25 proc., 3 ir daugiau vaikų – 30 proc. dydžio subsidiją. Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė nei 87 tūkstančiai eurų. Šeima, pretenduojanti į valstybės subsidiją pirmam būstui, negali turėti ar būti turėjusi nuosavybės teise priklausančio gyvenamojo būsto.