Vienas iš svarbiausių dalykų kūdikiams, tinkamai jų raidai – galimybė turėti galybę žaislų, su kuriais jie galėtų žaisti. Vis dėlto, derėtų pabrėžti, kad žaislai nėra tik daiktai su kuriais vaikas kartas nuo karto žais. Žinoma, jie gražūs, spalvingi ir smagūs, tačiau, be viso to, jie stimuliuoja, moko ir padeda vaikams augti kaip asmenybėms. Nuo spalvų ir garsų atpažinimo iki skatinimo žengti pirmuosius žingsnius – žaislai yra naudingi daugelyje kūdikio raidos sričių sričių. Dėl šios priežasties, labai svarbu, kad tėvai savo kūdikiui pasirinktų tinkamus žaislus, kurie ne tik leis vaikui nusiraminti, bet ir turės tam tikrų privalumų jo raidai. Tinkamai parinkti kūdikių žaislai garantuos sveiką ir tinkamą vaiko raidą, bei padarys mažylį laimingu ir linksmu. Šiame straipsnyje rasite kelis patarimus, kurie nurodo, į ką derėtų atsižvelgti renkantis žaislus kūdikiui.
Žaislai turi atitikti vaiko amžių
Jūsų kūdikiui daugiausiai džiaugsmo suteiks žaislai, kuriais jis galės ir gebės naudotis. Kūdikio amžiui tinkami žaislai skatins vaiką naudotis turimais įgūdžiais, lavinti turimus bei leis įgyti naujų. Dėl šios priežasties, į šį aspektą reikėtų labai rimtai atsižvelgti. Jei žaislas kūdikiui nesuteikia iššūkių – jis greitai pabos. Kita vertus, jei jis per sudėtingas – jis kūdikį erzins. Tinkamai parinktas žaislas suteiks vaikui džiaugsmo, susidomėjimo, padės įgyti naujų, būtinų įgūdžių. Mažiausiems kūdikiams, turėtumėte rinktis barškučius, ryškiaspalvius žaislus, kadangi, mažylius žavi spalvos ir garsai. Šiek tiek vyresniam kūdikiui, kuriam gali būti nuo 6 iki 8 mėnesių labai įdomūs tampa pasikartojantys veiksmai, todėl, labai tinkami bus įvairūs daiktų dėliojimo žaislai.
Saugumas
Vaiko saugumas yra svarbiausias prioritetas renkantis žaislus. Nei vienas tėvas nenori, kad vaikas žaisdamas susižeistų, o žaislai, turėtų neigiamą poveikį jo sveikatai. Nors daugelis gamintojų ant žaislų pakuočių nurodo amžiaus rekomendacijas, naudinga tikrai įsitikinti, kad žaislas jūsų vaikui bus saugus ir tinkamas. Kūdikiams ypač pavojingi žaislai, turintys smulkias, nedideles detales, kurias jie gali praryti ar jomis užspringti, kadangi, tokie mažyliai yra linkę daiktus graužti, čiulpti bei kišti į burną. Tačiau, jie ne tik turi būti tinkamo dydžio, bet ir kokybiškai pagaminti, kad galėtų atlaikyti tokį, intensyvų naudojimą. Jei žaislas lengvai lūžta, vaikas gali jį ne tik sugadinti, bet ir susižeisti pats. Taip pat, kadangi, kūdikiai viską deda į burną, labai svarbi ir medžiaga, iš kurios žaislai pagaminti. Venkite plastikinių žaislų, kurių sudėtyje yra BPA, PVC, ftalatų. Taip pat, netinkami ir dažyti žaislai, kadangi, dažuose galima rasti kenksmingų chemikalų. Atsižvelkite ir į tai, ar žaislus lengva valyti ir prižiūrėti. Tokiu būdu, kaip įmanoma labiau galėsite apsisaugoti nuo bakterijų plitimo. Galiausiai, su žaislų saugumu susijęs ir žaislų svoris. Žaislai kūdikiams turėtų būti pakankamai lengvi, kad vaikas galėtų juos pakelti, o numetęs, nesusižeistų. Sunkūs žaislai gali būti neįveikiami ir erzinti vaiką, o ilgainiui – jo nebedominti. Venkite aštrias briaunas turinčių žaislų, taip pat, tų, kurie turi ilgas virveles ar kaspinus, kurie gali būti kūdikiui pavojingi.
Užtikrinkite žaislų įvairovę
Tinkamai parinkti ir naudojami teisingai, žaislai kūdikiams padės stimuliuoti vaiko jusles arba ugdys tam tikras asmenines savybes. Tinkami žaislai gali padėti vaikui atpažinti garsus, vaizdus bei ugdyti motorikos įgūdžius, rankos-akies koordinaciją. Dėl šios priežasties, labai svarbu, kad kūdikis turėtų tokio pobūdžio žaislų įvairovę. Naudinga, jei turimi žaislai skiriasi savo spalvomis, tekstūromis, formomis ir skleidžia skirtingus garsus. Suteikdami tokią žaislų įvairovę, leisite kūdikiui lengviau susipažinti su jį supančiu pasauliu, padėsite jam lavinti jusles bei įvairius įgūdžius. Taip pat, galėsite būti garantuoti, kad žaislai vaikui greitai nepabos.
Rinkitės žaislus skatinančius kūdikio fizinį aktyvumą
Kūdikiai greitai pereina nuo stadijos kurioje jie tik guli, sėdi į tą stadiją, kai supantis pasaulis pasidaro toks įdomus, kad norisi ropoti, stotis ir vaikščioti. Siekiant skatinti ir palaikyti fizinį kūdikio aktyvumą, naudinga rinktis aktyvaus pobūdžio žaislus. Tam puikiai tinka stumdomi žaislai – vaikštynės, kurios padeda kūdikiui greičiau išmokti žengti pirmuosius, savarankiškus žingsnius. Taip pat, fiziniam aktyvumui palaikyti puikiai tinka ir įvairūs kamuoliai, mini krepšinio lankai. Kuo vaikas daugiau judės, tuo stipresnis, sveikesnis ir laimingesnis jis bus.