Gegužė – pomidorų persodinimo į šiltnamį metas. Visgi, dažnai pomidorai persodinami netinkamai, dėl ko vėliau nesulaukiama tikėto derliaus.
„Sūduvos gidas“ dalinasi rekomendacijomis, kaip persodinti pomidorus, jog šie nenukentėtų ir puikiai megztų vaisius.
Pomidorų daigai yra itin jautrūs temperatūros pokyčiams, todėl juos į šiltnamį rekomenduojama persodinti tik tada, kai vidutinė paros temperatūra 4–5 dienas iš eilės būna aukštesnė nei 8 °C.
Dažniausiai tokios sąlygos pasiekiamos gegužės viduryje, tačiau būtina atsižvelgti į vyraujančias oro sąlygas, todėl šis laikotarpis gali nusitęsti ir iki mėnesio pabaigos.
Kaip ir bet kuris kitas augalas, pomidorų daigai negali būti persodinami staiga: išvengiant per staigaus prisitaikymo prie pasikeitusios aplinkos – juos reikia „grūdinti“. Specialistų teigimu, tą daryti reikia 3-4 dienas. Pirmą dieną pomidorus rekomenduojama išnešti į lauką ar šiltnamį 10-15 minučių ir kasdien šį laikotarpį 2-3 kartus prailginti (ketvirtą dieną ši laikotarpis gali siekti apie 4 val.).
Tikriausiai nieko nenustebins ir faktas, kad pomidorų negalima sodinti esant itin karštam orui, todėl siekiant išvengti šaknų nudegimo, geriausiai tai daryti anksti ryte arba vėlai vakare, kai temperatūra yra vėsesnė. Nemažiau svarbi ir pačio dirvožemio temperatūra, kuri turi būti bent 10 laipsnių.
Pomidorų vystymasis itin priklauso nuo tinkamo šaknų augimo, todėl persodinant juos, rekomenduojama įsodinti giliau, nei jie buvo vazonėlyje, nes tai padės sustiprinti augalą bei padidins atsparumą ligoms.
Galiausiai, gegužės mėnesį dar galima sulaukti ir šalnų, todėl jei prognozuojamos šalnos, šiltnamį galima uždengti papildoma plėvele ar audeklu, uždegti žvakes šiltnamio viduje (tą darant saugiai), siekiant apsaugoti pomidorus.
Pasinaudojus šiais patarimais, galėsite džiaugtis gausiu, sveiku bei skaniu derliumi!