Tinkamas atliekų rūšiavimas (atitinkamų atliekų metimas į būtent joms skirtus konteinerius) yra būtina veiksmingo ir tvaraus jų perdirbimo sąlyga, todėl kiekvieno iš mūsų indėlis ir sąmoningumas šioje srityje yra itin svarbus.
STIKLAS: ką galima perdirbti ir ko negalima
Stiklas yra viena iš lengviausiai perdirbamų medžiagų. Stiklas pasižymi tuo, kad jį iš naujo galima perdirbti begalę kartų, o jo kokybė perdirbant nesuprastėja: perdirbtas stiklas išlaiko tokį patį aukštą kokybės standartą kaip ir naujas stiklas, pagamintas iš pirminių žaliavų. Tam, kad būtų užtikrintas stiklinės taros perdirbimas, šios pakuotės (ir stiklo duženos) turi būti išmetamos į specialiai tam skirtus stiklo atliekų konteinerius.
Į stiklo konteinerį galima MESTI:
- Stiklinę gėrimų tarą;
- Stiklinę maisto tarą, talpykles;
- Stiklinius kosmetikos produktų indelius;
- Stiklinės taros ir pakuočių duženas.
Į stiklo konteinerį NEMESTI:
- Veidrodžių ir veidrodžių likučių
- Langų stiklo
- Keramikos, porceliano, krištolo
- Grūdintojo stiklo indų
- Lempučių, termometrų
- Dažais ar tepalais suterštos taros
PASTABOS:
- Išmetami stiklainiai ir buteliai turi būti be maisto ar skysčio likučių (turinį būtina pašalinti)
- Popieriaus etikečių pašalinti nereikia
- Kai pakuotės sudarytos iš skirtingų žaliavų mišinio, tarkim, stiklo ir plastiko (pvz., rutulinis dezodorantas), reikia įvertinti, kuri medžiaga toje pakuotėje yra vyraujanti. Jei žaliavų atskirti neišeina, pakuotė metama į konteinerį, atsižvelgiant į pakuotėje vyraujančią medžiagą. Pavyzdžiui, rutulinis dezodorantas turėtų būtų metamas į stiklo atliekų konteinerius
Uždarykite konteinerių dangčius! Nepalikite atliekų prie konteinerių!