Generalinis štabas pridūrė, kad Donecko kryptimi kovinės operacijos vyksta palei visą kontakto liniją. Okupantai bandė šturmuoti Ukrainos kariuomenės pozicijas prie Avdijivkos ir Kurachovkos. Visos priešo atakos buvo atremtos.
Priešas jau parą bando prasiveržti į Slovjanską ir įsitvirtina užimtoje Lozovėje. Rusijos okupantai taip pat stiprina savo ankstesnes pozicijas Zelena Dolina ir Kreminna vietovėse. Rusijos kariai ten persigrupuoja ir ruošiasi puolimui. Rubižnėj ir Popasnoje okupantams įsitvirtinti nepavyko. Tačiau priešas įsitvirtino Stepnojuje. Ten rusai užėmė centrinę gyvenvietės dalį.
Referendumas
“Ukraina pateikė Rusijos derybininkams ultimatumą, kad Rusijos okupantams surengus vadinamąjį “referendumą” Chersono srityje, derybos bus nutrauktos”, – sakoma pranešime.
Naujas derybų internetu raundas vyko balandžio 21-22 d.
Tuo pat metu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad derybos „tarsi sustojo“.
JAV pagalba Ukrainai
Ji pridūrė, kad dabar JAV kartu su kitomis NATO sąjungininkėmis siekia užtikrinti, kad Ukraina gautų daugiau raketų sistemų. Atskirai ji aptarė Ukrainos lėktuvų kovinį pajėgumą, pažymėdama, kad kelios NATO valstybės jau tiekia Ukrainai komponentus, kurie leidžia jai pakelti į orą daugiau lėktuvų.
“Taigi, kad būtų visiškai aišku, aš išvardysiu: Jau tiekiamos raketų sistemos, sąjungininkai dirba su lėktuvais, be to, yra daugybė atsarginių karinių lėktuvų dalių, kurios jau dabar yra naudojamos”, – sakė ji.
Belgijos pagalba
Kaip minėta, susitikime buvo aptarta, kad reikia vadovautis sveiku protu ir nustatyti, kas konkrečiai, kokiais kiekiais ir kokiomis sąlygomis tiekiama. Šaltinio teigimu, naujame Belgijos krovinyje Ukrainai bus prieštankinių ginklų.
Remiantis turima informacija, kalbama apie 5 000 “FN Herstal” pagamintų automatų ir 200 prieštankinių ginklų, taip pat 3 800 tonų degalų ir apsaugos priemonių.
Represijos prieš Rusijos laivyną
Dėl nepatenkinamo pasirengimo kovinėms operacijoms ir didelių personalo, ginkluotės ir karinės technikos nuostolių iš pareigų buvo atleisti 6-osios armijos vadas generolas leitenantas Vladislavas Jeršovas ir Vakarų karinės apygardos 1-osios šarvuotosios armijos vadas generolas leitenantas Sergejus Kiselis bei vienas iš jo pavaduotojų. Be to, dėl nepatenkinamo pavestų užduočių vykdymo buvo atleistas Pietinės karinės apygardos 22-osios AK vadas generolas majoras Arkadijus Marzojevas.
Naftos trūkumas
Šiaurės vakarų Europoje mažėja gyvybiškai svarbių laivų degalų atsargos. Priežastis – Rusijos karas Ukrainoje, kuris ir toliau trikdo naftos rinką. Apie tai pranešė agentūra “Bloomberg”, remdamasi degalų tiekėjos “Monjasa Group” vyriausiuoju veiklos vadovu Svendu Molholtu.
Pasak jo,laivai, kurie prieš karą Baltijos regione pildavosi mažai sieros turinčių degalų, dabar vis dažniau vyksta į Olandijos ir Belgijos mazgą, kad gautų papildomų atsargų. Dėl to rinka vis labiau suvaržoma, o tai sukelia domino efektą likusioje šiaurės vakarų Europoje.
Tuo pat metu daugelis bendrovių vengia Rusijos naftos ir laivų, nes Maskvai taikomos tarptautinės sankcijos plečiamos toliau. Tuo pat metu daugelyje Europos naftos perdirbimo gamyklų buvo atliekama sezoninė techninė priežiūra, todėl degalų tiekimas dar labiau sumažėjo.
Naujienos iš Olandijos
Iki šių metų pabaigos Olandija visiškai atsisakys pirkti rusiškas dujas ir rusišką anglį.
Apie tai pranešė Olandijos klimato ir energetikos ministras Robas Yettenas.
Pažymima, kad ateinančią žiemą dujų saugyklos bus kiek įmanoma užpildytos. Daugiausia tai turės padaryti energetikos ir kitos bendrovės. Kadangi jos nesiryžta prisiimti finansinės rizikos, nes dujos šiuo metu yra labai brangios, vyriausybė parengs schemą, kuri iš dalies kompensuos kainų skirtumą.
Valstybinė bendrovė “Energie Beheer Nederland” (EBN) užpildys Bergermeerio dujų saugyklą iki 70 proc. jos pajėgumo. Apskaičiuota, kad visos išlaidos priklausys nuo dujų kainos ir sieks 623 mln. eurų.
Taip pat planuojama didinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) importą. Jis laikomas Roterdamo ir Eemshaveno dujų terminaluose. Sutaupyta energija taip pat turėtų padėti pakeisti importą iš Rusijos.
Kreiseris “Maskva”
Ukrainos gynybos ministerija praneša, kad Rusijos raketinis kreiseris „Maskva“, kurį pamušė Ukrainos kariškiai, įtrauktas į Ukrainos povandeninio kultūros paveldo registrą, jo numeris – 2064.
„80 mylių nuo Odesos esančiu garsiuoju kreiseriu ir didžiausiu nuskendusiu objektu Juodosios jūros dugne galima grožėtis beveik nepaneriant. Pagal UNESCO konvenciją, visi žmogaus veiklos pėdsakai Juodosios jūros dugne, mūsų valstybės ekonominėje zonoje, yra Ukrainos nuosavybė!“, – pabrėžė ministerija.
Marius Burokas FB informacija